Fremvisning
Book en fremvisning

Grønlandsvej 88700 Horsens

Detail

468 m²
B
608.400 kr./år

Adresse
Grønlandsvej 8
Sagsnr.
811002702
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
608.400 kr./år
Erhvervsareal
613 m²

Arealer

Erhvervsareal
613 m²
Etageareal
468 m²

Nøgletal

Årlig leje
608.400 kr./år
Månedlig leje
50.700 kr.
Årlig leje pr. m²
1.300 kr.
Årlige driftsudgifter
46.000 kr.
Månedlige driftsudgifter
3.833 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
98 kr.
Bruttoleje pr. år
654.400 kr.
Månedlig bruttoleje
54.533 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.398 kr.
Depositum
304.200 kr.
Aconto Vandudgift
3.000 kr.
Aconto Varmeudgifter
45.000 kr.

Opsigelse
6 måneders varsel
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min. 2,5 %

Parkeringsplads foran lejemålet

Stort og præsentabelt butikslejemål i aktivt detailområde

Lejemålet på Grønlandsvej 8, st. udgør i alt ca. 468 m² og er særdeles velegnet til udvalgsvarer eller anden detailhandel, der ønsker en synlig og attraktiv placering i et velfungerende handelsområde. Lokalerne fremstår som et stort, lyst og højloftet butiksareal med stor fleksibilitet i indretningen. Der er etableret mindre lagerrum med trappe til en lagerrepos, hvilket giver gode muligheder for effektiv varehåndtering.

Efter nærmere aftale indrettes der personalerum med thekøkken og toilet. Lokalerne overtages i nymalet stand fra udlejer.

Lejemålet har tidligere været en del af en større mø­bel­for­ret­ning og er beliggende i en ejendom, hvor den resterende del af bygningen – i alt 2.066 m² – er udlejet til SENG og BR Legetøj. Ejendommens grundareal udgør 4.220 m², og udenoms­a­re­a­ler­ne er hovedsageligt udlagt til kundeparkering med ti­me­be­græns­ning. Par­ke­rings­a­re­a­let grænser direkte op til Bilkas store par­ke­rings­plads, hvilket sikrer gode adgangsforhold og høj kun­de­til­gæn­ge­lig­hed.