Fremvisning
Book en fremvisning

Vævervej 148800 Viborg

Detail

349 m²
C
191.950 kr./år

Adresse
Vævervej 14
Sagsnr.
751006600
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
191.950 kr./år
Erhvervsareal
349 m²

Arealer

Erhvervsareal
349 m²
Etageareal
349 m²

Nøgletal

Årlig leje
191.950 kr./år
Månedlig leje
15.995 kr.
Årlig leje pr. m²
550 kr.
Årlige driftsudgifter
13.200 kr.
Månedlige driftsudgifter
1.100 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
38 kr.
Bruttoleje pr. år
205.150 kr.
Månedlig bruttoleje
17.095 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
587 kr.
Depositum
47.988 kr.
Aconto Vandudgift
1.200 kr.
Aconto Varmeudgifter
21.600 kr.
Elektricitet
12600

Opsigelse
6 mdr.
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
Min. 2% - Max 4%
Overtagelse
Efter aftale
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
2001

Parkering
4
Toiletter
Ja
Ventilation
Ja
Vinduestype
Termo

Lyst og velindrettet lejemål på 349 m² velegnet til kontor, liberalt erhverv, eller showroom

• Spændende og velindrettet lejemål på 349 m² med stor synlighed
• Velegnet til kontor, showroom, liberalt erhverv mv.
• Ligger i aktivt industriområde ud mod befærdet vej
• Lyse lokaler med flere kontorer, mødelokaler, køkken/kantine og stort badeværelse
• Mange p-pladser i umiddelbar nærhed af lejemålet

I aktivt industriområde tæt på Indre Ringvej i Viborg ligger dette lyse og spændende lejemål på i alt 349 m². Lejemålet har tidligere været udlejet som ”Bad og Interiør”-butik til Brdr. Dahl butikken og har senest været udlejet som showroom/kontor til ”Milton Huse”.

Lejemålet fremstår nymalet og ind­flyt­nings­klart, og det store glasparti giver dejligt lysindfald og miljø i hele lejemålet. Selve showroomet på ca. 200 m² er velegnet som showroom eller åbent kon­tor­fæl­les­skab, som sammen med de 2 kontorer og det 50 m² store mødelokale giver mange