Fremvisning
Book en fremvisning

Slotsgade 108900 Randers C

Detail

154 m²
E
162.000 kr./år

Adresse
Slotsgade 10
Sagsnr.
892514645
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
162.000 kr./år
Erhvervsareal
154 m²

Arealer

Erhvervsareal
154 m²
Etageareal
154 m²

Nøgletal

Årlig leje
162.000 kr./år
Månedlig leje
13.500 kr.
Årlig leje pr. m²
1.051 kr.
Årlige driftsudgifter
18.999 kr.
Månedlige driftsudgifter
1.583 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
123 kr.
Bruttoleje pr. år
180.999 kr.
Månedlig bruttoleje
15.083 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.175 kr.
Depositum
81.000 kr.

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1982

Befæstet

Butikslejemål lige ved hjørnet af Østervold og Slotsgade

Med denne ejendom får du et lille hyggeligt lejemål i Randers midtby.

Du får 89 m² i stueplan, 40 m² på førstesalen, som kan integreres som en naturlig del af butikken eller bruges til opbevaring/lager. Derudover 25 m² på 2. sal på som kan benyttes til eksempelvis lager.

Placeringen er i top. Du ligger synligt lige rundt om hjørnet til Østervold, og Slotsgade er en naturlig vej ind til midtbyens kerne, hvorfor der er naturlig trafik fra strøgkunder og køretøjer, som i øvrigt kan parkere lige udenfor døren. Det samme gælder på Østervold med massere af offentlige par­ke­rings­plad­ser.

Lejemålet fremstår regulært og i pæn og lys stand, med lyse klinker på gulvet og hvide vægge. På første salen er der gummigulv m. perlesten.

Der er toilet og tekøkken i stueplan.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken