Detail fra EDC

Boulevarden 6 ST TV

9000 Aalborg

222.000 kr./år

104 m²

Særdeles præsentabelt lejemål og velegnet take-away café

• Fantastisk beliggenhed på et af Aalborgs absolut flotteste strøge
• Velegnet til takeaway
• Præsentabel ejendom på Boulevarden med gode pro­fi­le­rings­mu­lig­he­der for lejer
• Højloftet lejemål

Lejemålet er beliggende på Boulevarden – et område, som er særligt kendt for dets mange spe­ci­al­bu­tik­ker og rige caféliv, med et højt ak­ti­vi­tets­ni­veau alle ugens dage. Lejemålet er beliggende tæt ved det 2 populære cafeer Cafe Peace og Penny Lane Cafe, som har formået at skabe liv fra tidlig morgen til sen aften.

Lejemålet er velindrettet med ca. 59 m² højloftet butiks-/take-away lokale, som fremstår særdeles præsentabelt med flotte lyse trægulve og store facadevinduer, som sikrer et godt lysindfald. Umiddelbart foran lejemålet er der mulighed for udeservering, hvor de gæstende kan drikke en kop kaffe under den praktiske markise og nyde atmosfæren.

Lejemålet er endvidere indrettet med veldisponeret anretnings-/ køkkenareal samt mindre baglokale med direkte udgang til baggården. Direkte fra lokalerne er der nedgang til en god og tør kælder på 45 m², der er særdeles anvendeligt til lager-/opbevaringsrum med per­so­na­le­fa­ci­li­te­ter og toilet.

Det er ikke muligt at etablere udsugning til produktion af fødevare i lejemålet.

Der er mulighed for sammenlægning med nabolejemålet på i alt 51 m².

Et lejemål der rummer mange an­ven­del­ses­mu­lig­he­der.