Fremvisning
Book en fremvisning

Bredegade 89000 Aalborg

Detail

250 m²
C
390.000 kr./år

Adresse
Bredegade 8
Sagsnr.
91206106
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
390.000 kr./år
Erhvervsareal
250 m²

Arealer

Erhvervsareal
250 m²
Etageareal
250 m²

Nøgletal

Årlig leje
390.000 kr./år
Månedlig leje
32.500 kr.
Årlig leje pr. m²
1.560 kr.
Årlige driftsudgifter
50.000 kr.
Månedlige driftsudgifter
4.166 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
200 kr.
Bruttoleje pr. år
440.000 kr.
Månedlig bruttoleje
36.666 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.760 kr.
Depositum
195.000 kr.
Aconto Vandudgift
2.500 kr.
Aconto Varmeudgifter
12.000 kr.

Uopsigelighed fra lejer
2 år
Uopsigelighed fra udlejer
4 år
Opsigelse
6 måneder
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer dog har lejer facade
Lejeregulering
NPI dog min 2% og mx 4%
Afståelsesret
Ja

Ejendommen

Opvarmningstype
Udefineret
Byggeår / Ombygget
1892 / 1997
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
C

Faciliteter

Facadelængde
Ejendommen har en facadelængde på 13,0 meter
Køkkenfaciliteter
Ja
Toiletter
Ja
Ventilation
Ja

Flot og ind­flyt­nings­klart detaillejemål med rigtig god eksponering

Flot og indbydende detaillejemål i Bredegade, som en forlængelse af gågaden Algade. Fra Bredegade er der forbindelse til gågaderne Algade, Nørregade samt Slotsgade hvor bl.a. Føtex er beliggende.

Lejemålet er totalrenoveret i 2017 og fremstår moderne og ind­flyt­nings­klart med niveaufri adgang via dobbeltdøre til butiksarealet med en loftshøjde på ca. 4,5 meter.

I stueplan findes ca. 135 m² detaillokale med poleret betongulv som giver et rustikt look mod de filtede vægge. Over dobbeltdøren er installeret varmetæppe tilkoblet fjern­var­me­sy­ste­met. Herudover findes 2 fancoils for aircondition i lejemålet. Der er p.t. indrettet 4 prøverum i den bagerste del af lejemålet.

Fra lejemålet er der adgang til fælles trappeopgang, hvorfra der er adgang til underetagen. I denne findes personalerum indeholdende køkken med god spiseplads med vindue fra lysskakt. Herudover toilet samt godt tørt lager opvarmet med radiator.