Fremvisning
Book en fremvisning

Nørregade 20 ST9000 Aalborg

Detail

228 m²
C
310.000 kr./år

Adresse
Nørregade 20 ST
Sagsnr.
912112594
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
310.000 kr./år

Arealer

Etageareal
228 m²

Nøgletal

Årlig leje
310.000 kr./år
Månedlig leje
25.833 kr.
Årlig leje pr. m²
1.359 kr.
Årlige driftsudgifter
28.272 kr.
Månedlige driftsudgifter
2.356 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
124 kr.
Bruttoleje pr. år
338.272 kr.
Månedlig bruttoleje
28.189 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.483 kr.
Depositum
155.000 kr.
Momsregistreret
Ja
Afståelsesret
Ja

Lejeforhold

Uopsigelighed fra lejer
2 år
Uopsigelighed fra udlejer
4 år
Opsigelse
6 måneder
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI dog min 2%
Overtagelse
Efter aftale
Afståelsesret
Ja

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1878
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
C

Attraktivt detaillejemål på Nørregade i Aalborg Midtby

• Attraktivt detaillejemål i Aalborg Midtby
• Store facadevinduer med god synlighed
• Fleksibelt lejemål fra 184–286 m²
• Lyst og åbent butikslokale
• Velegnet til detail, showroom eller specialbutik

Nu udbydes et attraktivt og synligt detaillejemål på Nørregade 20 i hjertet af Aalborg centrum. Lejemålet er beliggende i et charmerende og velbesøgt område med gode nabobutikker, caféer og et naturligt flow af gående kunder gennem dagen.

Lejemålet fremstår lyst og indbydende med store facadevinduer mod gaden, som giver optimale eks­po­ne­rings­mu­lig­he­der og et flot lysindfald. De åbne arealer gør lejemålet særdeles velegnet til detailhandel, showroom, livsstilsbutik eller lignende kon­cept­bu­tik­ker.

Det samlede lejemål udgør 286 m² og har en fleksibel indretning, som giver mulighed for opdeling efter behov. Lejemålet kan opdeles til enten ca. 228 m² eller ca. 184 m², hvilket giver gode muligheder for både mindre og større bu­tiks­kon­cep­ter.

Lejemålet indeholder desuden køk­ken­fa­ci­li­te­ter og toilet samt gode lager- og per­so­na­le­for­hold. Den centrale placering i Aalborg Midtby kombineret med den flotte facade og de fleksible muligheder gør lejemålet særligt attraktivt for virksomheder, der ønsker en synlig og præsentabel beliggenhed i byens handelsmiljø.