Fremvisning
Book en fremvisning

George Marshalls Vej 232450 København SV

Hotel og Restaurant

315 m²
A2020
544.500 kr./år

Adresse
George Marshalls Vej 23
Sagsnr.
114057984
Ejendomstype
Hotel og Restaurant
Årlig leje
544.500 kr./år
Erhvervsareal
100 m²

Arealer

Erhvervsareal
100 m²
Etageareal
315 m²

Nøgletal

Årlig leje
544.500 kr./år
Månedlig leje
45.375 kr.
Årlig leje pr. m²
1.728 kr.
Årlige driftsudgifter
91.375 kr.
Månedlige driftsudgifter
7.614 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
290 kr.
Bruttoleje pr. år
635.875 kr.
Månedlig bruttoleje
52.989 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
2.018 kr.
Depositum
272.250 kr.
Aconto Varmeudgifter
38.700 kr.
Momsregistreret
Ja
Afståelsesret
Ja

Lejeforhold

Uopsigelighed fra lejer
5 år
Uopsigelighed fra udlejer
5 år
Opsigelse
6 måneder gensidigt
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min. 3%
Overtagelse
Efter aftale
Afståelsesret
Ja

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
2024
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
A2020

Faciliteter

Facadelængde
Ejendommen har en facadelængde på 29,0 meter
Loftshøjde
Ejendommen har en loftshøjde på 4,0 meter

Lejemål til detail, restauration eller café

Lejemål til detail, restauration eller café
Beliggende i nyopført og moderne ejendom
Direkte ud til kanalen
Større ude­ser­ve­rings­om­rå­de
Tæt på offentlig trafik i større boligområde

Lejemålet ligger på en synlig hjør­ne­pla­ce­ring med udsigt til kanalen i et maritimt og hyggeligt miljø. Det flotte pakhus opført i bindingsværk ligger skråt overfor lejemålet.
Der er to ind­gangs­par­ti­er til lejemålet fra George Marshalls Vej og store facadevinduer på begge sider af hjørnet, som sikrer et flot lysindfald i lokalerne.
Der er et åbent og regulært salgsareal i forreste del, hvor der er mulighed for at etablere et åbent køkken.
Bagerst er 4 toiletkerner med bad og om­klæd­nings­fa­ci­li­te­ter til personalet i det ene. Her er også et depotrum. Til lejemålet er der er et stort ude­ser­ve­rings­a­re­al på 100 m², hvor der er sol stort set hele dagen.