Fremvisning
Book en fremvisning

Solrød Center 112680 Solrød Strand

Hotel og Restaurant

140 m²
C
210.000 kr./år

Adresse
Solrød Center 11
Sagsnr.
469007296
Ejendomstype
Hotel og Restaurant
Årlig leje
210.000 kr./år
Erhvervsareal
140 m²

Arealer

Erhvervsareal
140 m²
Etageareal
140 m²

Nøgletal

Årlig leje
210.000 kr./år
Månedlig leje
17.500 kr.
Årlig leje pr. m²
1.500 kr.
Årlige driftsudgifter
20.760 kr.
Månedlige driftsudgifter
1.730 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
148 kr.
Bruttoleje pr. år
230.760 kr.
Månedlig bruttoleje
19.230 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.648 kr.
Depositum
105.000 kr.
Aconto Vandudgift
6.692 kr.
Aconto Varmeudgifter
17.307 kr.

Opsigelse
6 mdr. varsel til d. 1. i hver måned
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Lejer
Lejeregulering
NPI, dog min 4% p.a.
Overtagelse
Fra d. 1. juli 2024
Afståelsesret
Ja

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1977

Ja

Charmerende og alsidigt lokale med mulighed for udeservering i Solrød Centeret

• 140 m² tomt lokale med fleksibel indretning - stort ser­ve­rings­om­rå­de, toiletter samt køkkenlokale
• Fantastisk beliggenhed i Solrød Centeret med stor vinduesfacade, der giver optimal synlighed
• Udendørs ser­ve­rings­om­rå­de med udsigt til et charmerende torv med springvand og bænke
• Lyse og indbydende rammer, der skaber en behagelig atmosfære både inde og ude

Drømmer du om at åbne din egen restaurant, café eller butik? Så har du nu chancen for at leje et fantastisk lokale på Solrød Center 11.

Dette charmerende lejemål er placeret for enden af gågaden i Solrød Centeret og byder på en imponerende vinduesfacade, der indbyder til masser af naturligt lys og giver optimal synlighed for for­bi­pas­se­ren­de.

Lejemålet strækker sig over 140 m² og rummer et stort serverings- eller butikslokale, som giver dig mulighed for at skabe den perfekte atmosfære til dine gæster. Der er ligeledes kunde- og per­so­na­le­toilet­ter samt et lokale til køkken, så du har alle forudsætninger for at lave en professionel og effektiv arbejdsplads. Lejemålet er tom for inventar, hvilket giver dig en unik mulighed for at indrette lokalet præcis efter dine egne drømme og behov. Uanset om du ønsker at åbne en café, restaurant eller butik, så har du her chancen for at skabe dit helt eget sted fra bunden.