Fremvisning
Book en fremvisning

Rådhusstræde 3, st.8900 Randers C

Hotel og Restaurant

771 m²
G
720.000 kr./år

Adresse
Rådhusstræde 3, st.
Sagsnr.
892515007
Ejendomstype
Hotel og Restaurant
Årlig leje
720.000 kr./år
Erhvervsareal
771 m²
Kælder
326 m²

Arealer

Erhvervsareal
771 m²
Etageareal
771 m²
Kælder
326 m²

Nøgletal

Årlig leje
720.000 kr./år
Månedlig leje
60.000 kr.
Årlig leje pr. m²
933 kr.
Årlige driftsudgifter
57.413 kr.
Månedlige driftsudgifter
4.784 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
74 kr.
Bruttoleje pr. år
777.413 kr.
Månedlig bruttoleje
64.784 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.008 kr.
Depositum
360.000 kr.
Aconto Vandudgift
96.000 kr.
Aconto Varmeudgifter
48.000 kr.

Lejeregulering
NPI dog min 3%
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
2
Byggeår / Ombygget
1959 / 1999

Termo

Sjældent udbudt re­stau­ra­tions­lo­ka­le på en af midtbyens bedste placeringer

Har du det helt rette koncept, så har vi det helt rigtige lokale til din café eller restaurant.

Vi har nemlig fornøjelsen af at udbyde dette store re­stau­ra­tions­lo­ka­le som Jensens Bøfhus har drevet forretning fra de sidste mange år. Lokalet er derfor lige til at hoppe ind i og starte netop dit koncept op. Lokalet er indrettet til formålet, med stort og åbent re­stau­ran­t­om­rå­de med plads til ca. 170 gæster. Herudover bar- og køkkenområde, herre- og dametoiletter samt handicaptoilet, samt et legerum til de mindste gæster.

Kælderen er der adgang til fra køkkenet, og her er der kølerum, fryserum, lager, velfærdsrum til de ansatte med herre- og dameomklædning med brus samt opholdsrum. Va­re­hånd­te­rin­gen er gjort nem og bekvem med vareelevatoren.