Fremvisning
Book en fremvisning

Storegade 12 ST. TH.8900 Randers C

Hotel og Restaurant

182 m²
150.000 kr./år

Adresse
Storegade 12 ST. TH.
Sagsnr.
89201568
Ejendomstype
Hotel og Restaurant
Årlig leje
150.000 kr./år
Erhvervsareal
182 m²

Arealer

Erhvervsareal
182 m²
Etageareal
182 m²

Nøgletal

Årlig leje
150.000 kr./år
Månedlig leje
12.500 kr.
Årlig leje pr. m²
824 kr.
Årlige driftsudgifter
19.595 kr.
Månedlige driftsudgifter
1.632 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
108 kr.
Bruttoleje pr. år
169.595 kr.
Månedlig bruttoleje
14.132 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
931 kr.
Depositum
75.000 kr.
Aconto Vandudgift
12.000 kr.
Aconto Varmeudgifter
12.000 kr.

Opsigelse
6 mdr.
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI dog min 3%
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1800 / 1991
Omfattet af energimærke
Nej

Faciliteter

Indlagt el
Indlagt el sikret med 36 ampere
Kælderrum
Ja
Parkering
0
Toiletter
Ja
Udenomsarealer
Delvist befæstet
Vinduestype
Enkeltglas

Bar til leje midt i Randers´ "gå-i-byen gade"

Nu udbydes dette lejemål som anvender sig som bar, beliggende midt i Storegade.

Nærværende lokaler har med dets centrale placering i Storegade gode forudsætninger for, at give kommende lejer succes.

Lejemålet består af et stort åbent lokale med trægulv og velfungerende bar centralt i stueplan.
De primære kvm i stueplan fremtræder præsentable og med god loftshøjde.

Lokalerne er fordelt på 2 plan samt kælder og er i alt ca. 182 m², hvor stueplan udgør ca. 127 m² bar med 2 tilhørende toiletter.

På lejemålets 1. sal findes ca. 55 m² kontor, samt lager, derudover kælder til yderligere opbevaring.

Randers City Bar har tidligere drevet bar fra lokalerne.

Går du med en drøm om åbne din egen bar, så er her en unik mulighed.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her