Fremvisning
Book en fremvisning

Kirkebjerg Allé 86, 2. sal2605 Brøndby

Kontor

540 m²
C
432.000 kr./år

Adresse
Kirkebjerg Allé 86, 2. sal
Sagsnr.
27801265
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
432.000 kr./år
Erhvervsareal
540 m²

Arealer

Erhvervsareal
540 m²
Etageareal
540 m²

Nøgletal

Årlig leje
432.000 kr./år
Månedlig leje
36.000 kr.
Årlig leje pr. m²
800 kr.
Årlige driftsudgifter
123.000 kr.
Månedlige driftsudgifter
10.250 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
228 kr.
Bruttoleje pr. år
555.000 kr.
Månedlig bruttoleje
46.250 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.027 kr.
Depositum
216.000 kr.
Aconto Varmeudgifter
40.500 kr.

Uopsigelighed fra lejer
5 år
Uopsigelighed fra udlejer
10 år
Opsigelse
6 måneder
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI dog min 2%
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1945
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
C

Faciliteter

Parkering
0

Nyistandsatte kontorlejemål med fleksibel indretning

Lejemålet fremstår i en god ved­li­ge­hol­del­ses­mæs­sig stand og er klar til indflytning.
Lejemålet er primært holdt i hvidt med tæpper, søjler og bjælker i en kontrastfarve til de hvide vægge og lofter.
Lejemålet har en fantastisk akustik idet lofterne er udført som akustiklofter i gips.
I kon­tor­land­ska­bet er valgt mørke væg-til-væg tæpper og i ”gangarealerne” er valgt tæpper i rød kontrastfarve.
Ved indgangen er etableret et aflukket område som kan anvendes til kun­de­mod­ta­gel­se eller som reception.
Lejemålets vestside er indrettet med kontorer og mødelokaler i varierende størrelser. Bl.a. med to mødelokaler som er adskilt med lydisoleret foldedør/væg.
De øvrige cellekontorer og mødelokaler er orienteret mod vest og har en godt lysindfald.
Endvidere forefindes diverse toiletter og thekøkken.
Lejemålet entreres fra flot og istandsat trappeopgang med elevator.

Vil du vide mere om ejendommen?