Fremvisning
Book en fremvisning

Kirkebjerg Allé 90, 2. sal2605 Brøndby

Kontor

577 m²
C
403.900 kr./år

Adresse
Kirkebjerg Allé 90, 2. sal
Sagsnr.
27801270
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
403.900 kr./år
Erhvervsareal
577 m²

Arealer

Erhvervsareal
577 m²
Etageareal
577 m²

Nøgletal

Årlig leje
403.900 kr./år
Månedlig leje
33.658 kr.
Årlig leje pr. m²
700 kr.
Årlige driftsudgifter
119.289 kr.
Månedlige driftsudgifter
9.940 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
207 kr.
Bruttoleje pr. år
523.189 kr.
Månedlig bruttoleje
43.599 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
906 kr.
Depositum
201.950 kr.
Aconto Varmeudgifter
80.730 kr.

Uopsigelighed fra lejer
5 år
Uopsigelighed fra udlejer
10 år
Opsigelse
6 måneder
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI dog min 2%
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1945
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
C

Faciliteter

Parkering
0

Nyistandsatte kontorlejemål - Flere størrelser

Kontorlejemål på 897 m² beliggende på 2. sal.
Der er adgang til lejemålet fra stort præsentabelt trapperum med stentrappe og elevator.
Lejemålet er p.t. indrettes i en central fordelingsgang med adgang til lokaler på begge sider.
Lejemålet har loft til kip, hvor der er monteret tagvinduer, hvilket giver en god rumfornemmelse og atmosfære.
Udlejer er dog positiv overfor at foretage en opdatering og optimering af indretningen i samråd med kommende lejer.
Plantegning i dette materiale et eksempel til inspiration.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken