Fremvisning
Book en fremvisning

Kirkebjerg Allé 90 kælder - kontor/ lager2605 Brøndby

Kontor

645 m²
D
354.750 kr./år

Adresse
Kirkebjerg Allé 90 kælder - kontor/ lager
Sagsnr.
27801271
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
354.750 kr./år
Erhvervsareal
645 m²

Arealer

Erhvervsareal
645 m²
Etageareal
645 m²

Nøgletal

Årlig leje
354.750 kr./år
Månedlig leje
29.562 kr.
Årlig leje pr. m²
550 kr.
Årlige driftsudgifter
121.260 kr.
Månedlige driftsudgifter
10.105 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
188 kr.
Bruttoleje pr. år
476.010 kr.
Månedlig bruttoleje
39.667 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
738 kr.
Depositum
178.200 kr.
Aconto Varmeudgifter
58.050 kr.

Uopsigelighed fra lejer
5 år
Uopsigelighed fra udlejer
10 år
Opsigelse
6 måneder
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI dog min 2%
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1945
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
D

Faciliteter

Parkering
0

Lager- og kontorlejemål placeret i høj kælder

Lokalerne fremstår i rå stand, men ombygges med toilet- og kan­ti­ne­fa­ci­li­te­ter.

De øvrige arealer indrettes som et stort lagerlokale med godt lysindfald fra mange vinduer, samt portadgang via udendørs nedkørsel.

Lokalerne her tidligere været anvendt til Hosting/IT-formål hvorfor lokalerne er sikret med rullegitre bag vinduerne.

Lokalerne har mange an­ven­del­ses­mu­lig­he­der, bl.a. lettere produktion, pakkeri, galleri, arbejdende værksted, for­e­nings­ak­ti­vi­te­ter mv.

Lejemålet er placeret nær den store fælles kantine og det fælles gårdmiljø ved kantinen.

Gode adgangs- og par­ke­rings­for­hold. Indretning på vedhæftede plantegning er blot til inspiration.

Lejemål som sjældent udbydes.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken