Fremvisning
Book en fremvisning

Søndre Ringvej 49A2605 Brøndby

Kontor

501 m²
D
375.750 kr./år

Adresse
Søndre Ringvej 49A
Sagsnr.
27801698
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
375.750 kr./år
Erhvervsareal
501 m²

Arealer

Erhvervsareal
501 m²
Etageareal
501 m²

Nøgletal

Årlig leje
375.750 kr./år
Månedlig leje
31.312 kr.
Årlig leje pr. m²
750 kr.
Årlige driftsudgifter
95.670 kr.
Månedlige driftsudgifter
7.972 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
191 kr.
Bruttoleje pr. år
471.420 kr.
Månedlig bruttoleje
39.285 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
940 kr.
Depositum
187.875 kr.
Aconto Varmeudgifter
26.920 kr.

Uopsigelighed fra lejer
5 år
Uopsigelighed fra udlejer
5 år
Opsigelse
6 måneder
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI dog min 2%
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1960 / 1991

Parkering
59
Udenomsarealer
Delvist befæstet
Ventilation
Ja

Kontor- og showroom­le­je­mål på 501 m² i flot bygning

Lejemålet er beliggende på 1. sal med facade mod Søndre Ringvej og bliver derfor set af flere tusinde bilister dagligt.
Der er kort afstand til mo­tor­vejs­net­tet og lejemålet ligger ligeledes tæt på Letbanestation Kirkebjerg.
Lejemålet er beliggende i en præsentabel bygning, hvor indgangen sker gennem udvendigt vindfang indtil flot ankomstområde med 8 meter til
loftet.
Lejemålet er indrettet med kontorer/mødelokaler i forskellige størrelser, tekøkken, toiletter mv.
Lejemålet er fleksibelt indrettet så det nemt kan indrettes efter lejers ønsker.
Billederne på sagen er bl.a. fra nabolejemålet der fornyligt er indrettet til Mammut Hoffmann, der benytter deres lejemål til showroom for arbejdstøj
samt administration heraf.
Der er fri parkering på ejendommen og der er ca. 60 p-pladser lige foran kon­tor­byg­nin­gen, som hovedsageligt anvendes af kon­tor­byg­nin­gen.