Fremvisning
Book en fremvisning

Søndre Ringvej 49A2605 Brøndby

Kontor

223 m²
D
167.250 kr./år

Adresse
Søndre Ringvej 49A
Sagsnr.
278820628
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
167.250 kr./år
Erhvervsareal
223 m²

Arealer

Erhvervsareal
223 m²
Etageareal
223 m²

Nøgletal

Årlig leje
167.250 kr./år
Månedlig leje
13.937 kr.
Årlig leje pr. m²
750 kr.
Årlige driftsudgifter
46.830 kr.
Månedlige driftsudgifter
3.902 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
210 kr.
Bruttoleje pr. år
214.080 kr.
Månedlig bruttoleje
17.840 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
960 kr.
Depositum
83.625 kr.
Aconto Varmeudgifter
19.000 kr.
Momsregistreret
Ja
Afståelsesret
Nej

Lejeforhold

Uopsigelighed fra lejer
5 år
Uopsigelighed fra udlejer
5 år
Opsigelse
6 måneders varsel
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min 2%
Overtagelse
Efter aftale
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1960 / 1991
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
D

Markant kontorlejemål med god synlighed

Lejemålet er beliggende i stueplan med facade mod Søndre Ringvej og bliver derfor set af flere tusinde bilister dagligt.
Der er kort afstand til mo­tor­vejs­net­tet og lejemålet ligger ligeledes tæt på kommende letbanestation.
Lejemålet er beliggende i en præsentabel bygning, hvor indgangen sker gennem udvendigt vindfang indtil flot ankomstområde med 8 meter til loftet.
Lejemålet er indrettet med kontorer/mødelokaler i forskellige størrelser, tekøkken, toiletter mv.
Lejemålet er fleksibelt indrettet så det nemt kan indrettes efter lejers ønsker.
Billederne på sagen er bl.a. fra nabolejemålet der fornyligt er indrettet til Mammut Hoffmann, der benytter deres lejemål til showroom for arbejdstøj samt administration heraf.
Nortec, der sælger hårde hvidevarer har ligeledes showroom i ejendommen.
Der er fri parkering på ejendommen og der er ca. 60 p-pladser lige foran kon­tor­byg­nin­gen, som hovedsageligt anvendes af kon­tor­byg­nin­gen.