Fremvisning
Book en fremvisning

Banestrøget 19, parterre tv2630 Taastrup

Kontor

215 m²
C
107.500 kr./år

Adresse
Banestrøget 19, parterre tv
Sagsnr.
260998052
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
107.500 kr./år
Erhvervsareal
215 m²

Arealer

Erhvervsareal
215 m²
Etageareal
215 m²

Nøgletal

Årlig leje
107.500 kr./år
Månedlig leje
8.958 kr.
Årlig leje pr. m²
500 kr.
Årlige driftsudgifter
61.548 kr.
Månedlige driftsudgifter
5.129 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
286 kr.
Bruttoleje pr. år
169.048 kr.
Månedlig bruttoleje
14.087 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
786 kr.
Depositum
53.750 kr.
Aconto Varmeudgifter
20.958 kr.

Lejeregulering
NPI dog min 3%
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1990

Indlagt el
Indlagt el sikret med 60 ampere
Loftshøjde
Ejendommen har en loftshøjde på 3,0 meter
Parkering
8
Personaleelevator
Ja
Udenomsarealer
Befæstet
Vinduestype
Termo

Velindrettet kontor miljø med adgang til lejemålet via meget præsentabel indgang og med elevator.

215 m² præsentabelt kontorlejemål

Velindrettet kontor miljø med adgang til lejemålet via meget præsentabelt indgangsparti med elevator.

Lejemålet er indrettet med storrumskontor, forkontor og toiletforhold.

For virksomheden der ønsker en yderst attraktiv beliggenhed for sit kontordomicil tæt på Høje Taastrup station og tæt ved motorvejen og alligevel bynært, er dette et attraktivt lejemål.

Lejemålet ligger ved det hyggelige butikstorv i Høje Taastrup, 5 minutters gang til Høje Taastrup Station.

Her er det nemt at komme til og fra arbejde, også for medarbejdere eller kunder, som kommer fra Fyn og Jylland med gode tog og S-tog forbindelse til København samt det øvrige Sjælland, Fyn og Jylland. Derudover gode bus­for­bin­del­ser fra stationen.