Fremvisning
Book en fremvisning

Hassellunden 142765 Smørum

Kontor

186 m²
B
118.550 kr./år

Adresse
Hassellunden 14
Sagsnr.
342346394
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
118.550 kr./år
Erhvervsareal
186 m²

Arealer

Erhvervsareal
186 m²
Etageareal
186 m²

Nøgletal

Årlig leje
118.550 kr./år
Månedlig leje
9.879 kr.
Årlig leje pr. m²
637 kr.
Årlige driftsudgifter
11.160 kr.
Månedlige driftsudgifter
930 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
60 kr.
Bruttoleje pr. år
129.710 kr.
Månedlig bruttoleje
10.809 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
697 kr.
Depositum
59.275 kr.
Aconto Varmeudgifter
15.000 kr.

Opsigelse
6 måneders varsel
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min 3% p.a.
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1991
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
B

Kontorlejemål på 139 m² - tæt på Ballerup

Her er muligheden for at leje 139 m² veldisponerede kontorlokaler med følgende indretning: 2 kontorer/mødelokaler, større kontorområde med ovenlys og adgang til mindre køkken samt toilet.
Det tilhørende lagerareal på 47 m² er at finde i stueetagen.

Adgang til lejemålet, der ligger på 1. sal, sker fra bygningens gavl mod nord. Gode par­ke­rings­mu­lig­he­der ved indgangen.

Lejemålet er fremragende beliggende i et mindre erhvervsområde i den sydlige del af Smørum, tæt på Ballerup. Ejendommen er centralt placeret med nem adgang til flere større veje og mo­tor­vejs­net­tet.

Ikke langt fra ejendommen finder man Smørum Golfklub. Udover muligheden for at træne sit golfsving på driving range eller spille en runde golf, er det også muligt at invitere kunder og for­ret­nings­for­bin­del­ser til en god frokost i golfklubbens Restaurant Eagle.

Ønsker du alene at leje kontor, findes der i samme bygning et andet ledigt lejemål på 148 m².