Fremvisning
Book en fremvisning

Hassellunden 142765 Smørum

Kontor

148 m²
B
96.200 kr./år

Adresse
Hassellunden 14
Sagsnr.
342346395
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
96.200 kr./år
Erhvervsareal
148 m²

Arealer

Erhvervsareal
148 m²
Etageareal
148 m²

Nøgletal

Årlig leje
96.200 kr./år
Månedlig leje
8.016 kr.
Årlig leje pr. m²
650 kr.
Årlige driftsudgifter
8.880 kr.
Månedlige driftsudgifter
740 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
60 kr.
Bruttoleje pr. år
105.080 kr.
Månedlig bruttoleje
8.756 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
710 kr.
Depositum
48.100 kr.
Aconto Varmeudgifter
13.320 kr.

Opsigelse
6 måneders varsel
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min 3% p.a.
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1991
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
B

Lyst kontorlejemål i Smørum, Ballerup

Kontorlokaler til leje med en fremragende beliggenhed i et mindre erhvervsområde i den sydlige del af Smørum, tæt på Ballerup. Ejendommen er centralt placeret med nem adgang til flere større veje og mo­tor­vejs­net­tet.

Dette lejemål beliggende på 1. sal udgør 148 m² og tilgås via en indgang i bygningens gavl, som byder på et storkontor, et kontor med glasskillevæg, som skaber en lys og åben atmosfære, yderligere et kontor/frokoststue med køk­ken­fa­ci­li­te­ter, garderoberum, toilet og depot-serverrum.

Ikke langt fra ejendommen finder man Smørum Golfklub. Udover muligheden for at træne sit golfsving på driving range eller spille en runde golf, er det også muligt at invitere kunder og for­ret­nings­for­bin­del­ser til en god frokost i golfklubbens Restaurant Eagle.

Øvrige ledige lejemål p.t.: 139 m² kontor med tilhørende lager på 47 m². Se særskilt sag.

Ejendommen tilbyder gode til­kør­sels­for­hold og par­ke­rings­mu­lig­he­der for både lejere og deres gæster.