Fremvisning
Book en fremvisning

Kastruplundgade 22 12770 Kastrup

Kontor

1.243 m²
C
1.481.100 kr./år

Adresse
Kastruplundgade 22 1
Sagsnr.
278820984
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
1.481.100 kr./år
Erhvervsareal
1.243 m²
Kælder
15 m²

Arealer

Erhvervsareal
1.243 m²
Etageareal
1.243 m²
Kælder
15 m²

Nøgletal

Årlig leje
1.481.100 kr./år
Månedlig leje
123.425 kr.
Årlig leje pr. m²
1.191 kr.
Årlige driftsudgifter
413.269 kr.
Månedlige driftsudgifter
34.439 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
332 kr.
Bruttoleje pr. år
1.894.369 kr.
Månedlig bruttoleje
157.864 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.524 kr.
Depositum
0 kr.
Aconto Varmeudgifter
46.266 kr.

C

Lejemålet er i alt 1.228 m² i et plan. Hertil 15 m² kælderrum til oplag.

Bygningen er formet som en hestesko og lejemålet er pt. indrettet med fordelingsgang, 1 stort mødelokale, 1 mindre mødelokale, 19 kontorer i varierende størrelser, kantine, ekstra køkken, toiletter, serverrum mv.
Kantinen har direkte adgang til den ene af lejemålet 2 store tagterrasser.

Lejemålet er fleksibelt og kan indrettes til lejers ønsker efter nærmere aftale.

Der er adgang til lejemålet via trappe eller elevator. Lejemålet har køl.

Der ligger en stor kommunal par­ke­rings­plads bagved ejendommen med be­ta­lings­par­ke­ring.

Bygningen, hvor lejemålet ligger i, er i 3 plan. Lejemålet er beliggende på 1. sal. I stueplan ligger der en Netto, en kinesisk restaurant, en kiosk og et pizzeria. På 2. sal er der ejer­lej­lig­he­der til bolig.

Overfor ejendommen ligger der et større hotel med butikker i gadeplan. Hotellet er ved at gennemgå en større renovering.

Lejemålet må jævnfør lokalplan anvendes til erhverv, som privat service, liberale erhverv o. lign. erhverv uden genevirkning for området samt til offentlige - og private institutioner.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken