Fremvisning
Book en fremvisning

Caspar Brands Plads 9, stuen og 2. sal4220 Korsør

Kontor

900 m²
D
635.000 kr./år

Adresse
Caspar Brands Plads 9, stuen og 2. sal
Sagsnr.
474013280
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
635.000 kr./år
Erhvervsareal
900 m²
Kælder
250 m²

Arealer

Erhvervsareal
900 m²
Etageareal
900 m²
Kælder
250 m²

Nøgletal

Årlig leje
635.000 kr./år
Månedlig leje
52.916 kr.
Årlig leje pr. m²
705 kr.
Årlige driftsudgifter
67.500 kr.
Månedlige driftsudgifter
5.625 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
75 kr.
Bruttoleje pr. år
702.500 kr.
Månedlig bruttoleje
58.541 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
780 kr.
Depositum
317.500 kr.

Lejeregulering
NPI dog min 3%
Overtagelse
Overtages som det er og forefindes
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1970 / 2003

Lige ved ejendommen

Er­hvervs­le­je­mål med topbeliggenhed i Korsør Centrum

Velkommen til Caspar Brands Plads 9 i Korsør, hvor denne markante er­hverv­se­jen­dom står klar til at imødekomme dine er­hvervs­mæs­si­ge behov.

Med en førsteklasses beliggenhed i centrum og overfor Havnearkaderne kan du se frem til en enestående synlighed og tilgængelighed.

Lejemålet på Caspar Brands Plads 9 byder på et bredt spektrum af an­ven­del­ses­mu­lig­he­der, der gør det velegnet til forskellige typer af virksomheder. Uanset om du er på udkig efter lokaler til administration, klinikker eller liberale erhverv, vil denne ejendom kunne imødekomme dine behov.

Lejemålet er netop fraflyttet af Sø­fart­s­sty­rel­sen, som har gen­nem­renove­ret lejemålet, så det fremstår indbydende og næsten som nyt.
Lejemålet består af 270 m2 i stueplan, som tidligere lejer benyttede til kantine, samt 630 m2 kontorlokaler på 2. sal. Hertil kommer 250 m2 kælder med diverse disponible rum.