Fremvisning
Book en fremvisning

Caspar Brands Plads 9, stuen4220 Korsør

Kontor

270 m²
D
175.500 kr./år

Adresse
Caspar Brands Plads 9, stuen
Sagsnr.
474013471
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
175.500 kr./år

Arealer

Etageareal
270 m²

Nøgletal

Årlig leje
175.500 kr./år
Månedlig leje
14.625 kr.
Årlig leje pr. m²
650 kr.
Årlige driftsudgifter
20.250 kr.
Månedlige driftsudgifter
1.687 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
75 kr.
Bruttoleje pr. år
195.750 kr.
Månedlig bruttoleje
16.312 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
725 kr.
Depositum
87.750 kr.

Lejeregulering
NPI dog min 3%
Overtagelse
Overtages som det er og forefindes
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1970 / 2003
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
D

Er­hvervs­le­je­mål med topbeliggenhed i Korsør Centrum

Velkommen til Caspar Brands Plads 9 i Korsør, hvor denne markante er­hverv­se­jen­dom står klar til at imødekomme dine er­hvervs­mæs­si­ge behov.

Med en førsteklasses beliggenhed i centrum og overfor Havnearkaderne kan du se frem til en enestående synlighed og tilgængelighed.

Lejemålet på Caspar Brands Plads 9 byder på et bredt spektrum af an­ven­del­ses­mu­lig­he­der, der gør det velegnet til forskellige typer af virksomheder. Uanset om du er på udkig efter lokaler til administration, klinikker eller liberale erhverv, vil denne ejendom kunne imødekomme dine behov.

Lejemålet er netop fraflyttet af Sø­fart­s­sty­rel­sen, som har gen­nem­renove­ret lejemålet, så det fremstår indbydende og næsten som nyt.
Lejemålet består af 270 m2 i stueplan, som tidligere lejer benyttede til kantine. Hertil kommer 250 m2 kælder med diverse disponible rum.

Den markante hjørneejendom skiller sig ud i bybilledet og giver lejerne en ekstraordinær mulighed for at profilere deres virksomhed. Med en unik synlighed kan du skabe ekstra opmærksomhed og tiltrække flere kunder til din forretning. Lejemålet på Caspar Brands Plads 9 har en stærk lejesplit med solide og attraktive lejere, herunder et lægehus, en ejendomsmægler og Sø­fart­s­sty­rel­sen.