Fremvisning
Book en fremvisning

Jupitervej 4 ST6000 Kolding

Kontor

1.004 m²
B
1.099.380 kr./år

Adresse
Jupitervej 4 ST
Sagsnr.
603531672
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
1.099.380 kr./år
Erhvervsareal
6.363 m²
Kælder
607 m²

Arealer

Grundareal
11.948 m²
Bebygget
2.374 m²
Erhvervsareal
6.363 m²
Etageareal
1.004 m²
Kælder
607 m²

Nøgletal

Årlig leje
1.099.380 kr./år
Månedlig leje
91.615 kr.
Årlig leje pr. m²
1.095 kr.
Årlige driftsudgifter
355.416 kr.
Månedlige driftsudgifter
29.618 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
354 kr.
Bruttoleje pr. år
1.454.796 kr.
Månedlig bruttoleje
121.233 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.449 kr.
Depositum
549.690 kr.
Aconto Vandudgift
8.032 kr.
Aconto Varmeudgifter
105.420 kr.
Momsregistreret
Ja
Afståelsesret
Nej

Lejeforhold

Uopsigelighed fra lejer
Aftales med udgangspunkt i min. 3 år.
Uopsigelighed fra udlejer
Aftales med udgangspunkt i min. 4 år.
Opsigelse
12
Indvendig vedligeholdelse
Alt vedligeholdelse forestås af lejer
Udvendig vedligeholdelse
Vedligeholdelse af klimaskærm forestås af udlejer
Lejeregulering
NPI min. 1,5%
Overtagelse
Efter nærmere aftale
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
3
Byggeår / Ombygget
2007 / 2013
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
B

Kontorer i hjertet af Koldings vækstcenter

Ejendommen på Jupitervej 4 er placeret strategisk optimalt i et af Koldings mest dynamiske og attraktive erhvervs og kon­tor­kvar­te­rer. Området er kendt for at huse en række prominente virksomheder, hvilket skaber et professionelt miljø med stor synergi og et stærkt netværk. Blandt de nærmeste naboer finder man anerkendte navne som Sweco Danmark, Scandic Kolding, Velux, Ase og EWII m.fl., hvilket understreger lokationens status som et foretrukket knudepunkt for erhvervslivet.

Logistikken bliver ikke meget bedre i 6000 Kolding. Der er utrolig kort afstand til motorvej E45, hvilket sikrer lynhurtig forbindelse til resten af Jylland, Fyn og det øvrige Trekantområde. For medarbejdere og besøgende er til­gæn­ge­lig­he­den i top, uanset om man ankommer i bil eller benytter den offentlige transport, der stopper tæt på ejendommen.