Fremvisning
Book en fremvisning

Kløvervænget 266100 Haderslev

Kontor

185 m²
D
124.875 kr./år

Adresse
Kløvervænget 26
Sagsnr.
62001317
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
124.875 kr./år
Erhvervsareal
185 m²

Arealer

Grundareal
7.234 m²
Bebygget
645 m²
Erhvervsareal
185 m²
Etageareal
185 m²

Nøgletal

Årlig leje
124.875 kr./år
Månedlig leje
10.406 kr.
Årlig leje pr. m²
675 kr.
Bruttoleje pr. år
124.875 kr.
Månedlig bruttoleje
10.406 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
675 kr.
Depositum
62.438 kr.

Lejeregulering
NPI dog min 3%
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1989 / 2005

Parkering
0
Udenomsarealer
Delvist befæstet

Flot kontor i velbeliggende kon­tor­fæl­les­skab

I det syd- vestlige Haderslev ligger dette fine kon­tor­fæl­les­skab med flere forskellige muligheder for at indrette flotte kontorer.

På 1. sal er der i alt 185 m² bestående af stort åbent kontormiljø, særskilt kontor, mødelokale samt eget køkken.

Udlejer er fleksibel med indretningen og eventuel opdeling til mindre enheder. I ejendommen forefindes i øvrigt fælles reception, lækre fællesområder, kantine med helt ny indretning og flere mødelokaler samt gårdmiljø til fælles afbenyttelse. Hele ejendommen fremstår pæn, velholdt og præsentabel – her bør især den indvendige stand og ejendommens gode fælles faciliteter fremhæves. Der er parkering lige ved ejendommens hovedindgang.

Lejemålet er beliggende i acceptabel afstand fra midtbyen og med kort afstand til omfartsvejene omkring Haderslev samt motorvej E45. I umiddelbar nærhed ligger byens sydlige in­du­strik­var­ter.