Fremvisning
Book en fremvisning

Torskekaj 16700 Esbjerg

Kontor

24 m²
A2010
25.620 kr./år

Adresse
Torskekaj 1
Sagsnr.
67001337
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
25.620 kr./år

Arealer

Bebygget
24 m²
Etageareal
24 m²

Nøgletal

Årlig leje
25.620 kr./år
Månedlig leje
2.135 kr.
Årlig leje pr. m²
1.067 kr.
Årlige driftsudgifter
4.099 kr.
Månedlige driftsudgifter
341 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
171 kr.
Bruttoleje pr. år
29.719 kr.
Månedlig bruttoleje
2.476 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.238 kr.
Depositum
6.405 kr.
Aconto Varmeudgifter
2.928 kr.

Opsigelse
Gensidigt 6 mdr.
Indvendig vedligeholdelse
Påhviler lejer
Udvendig vedligeholdelse
Påhviler udlejer
Lejeregulering
Iht. stigning i NPI, min. 2,5 %
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
2017 / 2017
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
A2010

Ja

Nyere og præsentabelt domicil ved kajkant på Esbjerg Havn

• Nye kontorlokaler i forskellige størrelser i domicilet “Isværket“
• Domicilet er genopført i nye, indbydende og energirigtige materialer
• Kon­to­ra­re­a­ler­ne er opdelt af lette og lydtætte glas-vægge, og lejemålene er derfor meget fleksible
• Domicilet har fælles kan­ti­ne­fa­ci­li­te­ter med udsigt ud mod vest
• Der er installeret elevatorer i ejendommen
• Muligt at blive skrevet op, hvis man ønsker større/mindre kontorarealer

ISVÆRKET er beliggende lige ved kajkant og med udsigt til både 3. bassin og indsejlingen til Esbjerg og med Fanø liggende lige overfor. Ejendommen er beliggende i flotte maritime omgivelser og har samtidig kort afstand til midtbyen og motorvejen.

Domicilet har top moderne faciliteter, hvorfor der tilbydes en indbydende fælles kan­ti­ne­fa­ci­li­te­ter, aircon anlæg og elevatorer, samt elektronisk solafskærmning.