Fremvisning
Book en fremvisning

Hededammen 46705 Esbjerg Ø

Kontor

222 m²
C
116.550 kr./år

Adresse
Hededammen 4
Sagsnr.
670114062
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
116.550 kr./år

Arealer

Etageareal
222 m²

Nøgletal

Årlig leje
116.550 kr./år
Månedlig leje
9.712 kr.
Årlig leje pr. m²
525 kr.
Bruttoleje pr. år
116.550 kr.
Månedlig bruttoleje
9.712 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
525 kr.
Depositum
29.125 kr.

Opsigelse
Gensidig 6 måneders varsel
Indvendig vedligeholdelse
Påhviler lejer
Udvendig vedligeholdelse
Påhviler udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min. 2,5 % p.a.
Overtagelse
Efter nærmere aftale
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1974 / 1982

Termo

Fleksibel kontorbygning med mulighed for egne mødelokaler til personale og kunder – i alt 222 m2

Med en god beliggenhed i Esbjergs østlige erhvervsområde, udlejes nu denne mul­ti­an­ven­de­li­ge kontorejendom, med egne par­ke­rings­plad­ser ved ind­gangs­par­ti­et hvor den nye lejer, personale eller kunder nemt kan komme til og fra ejendommen.

Den nye lejer kan forvente at modtage kon­tor­lo­ka­ler­ne istandsat med ny gulvbelægning, nymalede vægge mv. Hvis lejer har nogle specifikke ønsker, kan der efter aftale med udlejer klargøres herefter, eventuel mod merbetaling.

Kon­tor­lo­ka­ler­ne er i dag indrettet så der i den ene ende er et stort lokale til kontor med tilstødende mødelokale samt en lille gang, der giver adgang til 2 toiletter og lille depot. I den modsatte ende er der ligeledes et stort kontorlokale samt tilhørende kontorlokale, der kan bruges til kontor, printerrum mv. Her er også tilhørende tekøkken samt et ekstra areal på omkring 42 m², hvor der er om­klæd­nings­mu­lig­he­der, 2 toiletter, depot & indgang fra bygningens sydside. Her vil der kunne indrettes et ekstra lokale til kontor og fx printerrum - alt efter ønske.