Fremvisning
Book en fremvisning

Hjulmagervej 8D7100 Vejle

Kontor

250 m²
D
187.500 kr./år

Adresse
Hjulmagervej 8D
Sagsnr.
710910394
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
187.500 kr./år
Erhvervsareal
250 m²

Arealer

Erhvervsareal
250 m²
Etageareal
250 m²

Nøgletal

Årlig leje
187.500 kr./år
Månedlig leje
15.625 kr.
Årlig leje pr. m²
750 kr.
Årlige driftsudgifter
8.378 kr.
Månedlige driftsudgifter
698 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
34 kr.
Bruttoleje pr. år
195.878 kr.
Månedlig bruttoleje
16.323 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
783 kr.
Depositum
93.750 kr.
Aconto Varmeudgifter
16.000 kr.
Momsregistreret
Ja
Afståelsesret
Nej

Lejeforhold

Uopsigelighed fra lejer
5 år
Uopsigelighed fra udlejer
10 år
Opsigelse
Gensidigt opsigelsesvarsel på 6 måneder
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI dog minimum 2% og maksimum 4%
Overtagelse
Aftales
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1990

Ja

Nu udlejes kontor på 250 m2 i Vejle Syd

Kontorlejemål på 250 m² - velegnet til kontor/showroom. Ejendommen er løbende renoveret og udbygget og fremtræder såvel ud- som indvendigt i god og tidssvarende stand.

Der er kontor- og mø­de­fa­ci­li­te­ter i god størrelse. Gulvene er træ og lofter er nedhængt akustikloft med indbygget grundbelysning og ventilation. Der er også tekøkken/personalerum og toilet­fa­ci­li­te­ter.

Lejemålet har en god synlighed til hoved færdselsåren Fredericiavej. Ejendommen er energimærket med karakteren D. Af øvrige lejere i ejendommen kan nævnes Ajcon, Epona, Jyske Bank, Front People, Vejle Kommune, Aleris PP og Engelhardt.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken