Fremvisning
Book en fremvisning

Vestergade 56A, 1.8000 Aarhus C

Kontor

163 m²
C
184.062 kr./år

Adresse
Vestergade 56A, 1.
Sagsnr.
812003273
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
184.062 kr./år

Arealer

Etageareal
163 m²

Nøgletal

Årlig leje
184.062 kr./år
Månedlig leje
15.338 kr.
Årlig leje pr. m²
1.129 kr.
Årlige driftsudgifter
35.988 kr.
Månedlige driftsudgifter
2.999 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
221 kr.
Bruttoleje pr. år
220.050 kr.
Månedlig bruttoleje
18.337 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.350 kr.
Depositum
92.031 kr.
Aconto Varmeudgifter
18.600 kr.

Uopsigelighed fra lejer
2 år, medmindre andet aftales
Uopsigelighed fra udlejer
4 år, medmindre andet aftales
Opsigelse
6 måneder
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min. 2,5%
Overtagelse
Efter aftale
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1750 / 2015

Ja

Historisk og charmende lejemål beliggende i Vestergade

Med en beliggenhed midt på en af Aarhus’ mest at­mos­fæ­re­fyld­te og centrale gader er dette karakterfulde lejemål beliggende. Ejendommen som lejemålet er beliggende i kombinerer historisk charme med et solidt er­hvervs­po­ten­ti­a­le og henvender sig til investorer der ønsker en adresse med sjæl, charme og historik.

Lejemålet har tidligere huset en psy­ko­log­prak­sis. Ejendommens charme går igen i lejemålet, hvorved de flotte lyse plankegulve, lyselofter og fremhævede bjælker danner rammerne for et hyggeligt miljø. Lejemålet er indrettet med 4 behandlerrum, der alle er udstyret med lydisolerende døre og vægge, rummene er i forskellige størrelser og udformninger. Dertil forefindes te-køkken i forlængelse af et større spiseområde. Lejemålet er oplagt til brug for kon­tor­virk­som­he­der, undervisning eller psy­ko­log­prak­sis.