Fremvisning
Book en fremvisning

Hermodsvej 22, 2. tv.8230 Åbyhøj

Kontor

680 m²
C
627.640 kr./år

Adresse
Hermodsvej 22, 2. tv.
Sagsnr.
812003428
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
627.640 kr./år

Arealer

Etageareal
680 m²

Nøgletal

Årlig leje
627.640 kr./år
Månedlig leje
52.303 kr.
Årlig leje pr. m²
923 kr.
Årlige driftsudgifter
154.360 kr.
Månedlige driftsudgifter
12.863 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
227 kr.
Bruttoleje pr. år
782.000 kr.
Månedlig bruttoleje
65.166 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.150 kr.
Depositum
313.820 kr.
Aconto Varmeudgifter
61.200 kr.

Opsigelse
6 måneders varsel
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min. 2,5%
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Udefineret
Byggeår / Ombygget
1990

Parkering
I parkeringskælder: kr.1.000 pr. mdr.
Parkering
På terræn: kr. 800 pr. mdr.
Toiletter
2 stk. + 2 fælles i opgang

Fleksibelt og indbydende kontorlejemål i præsentabel er­hverv­se­jen­dom

Kontorlejemål på i alt 680 m² beliggende på 2. sal i en veldrevet er­hverv­se­jen­dom på Hermodsvej i Åbyhøj. Lejemålet fremstår lyst og indbydende med en fleksibel indretning, der egner sig til både storrumskontor og kombinationen af åbne arbejdspladser, møderum og cellekontorer.

I kon­tor­om­rå­der­ne er der etableret tæppefliser, som sikrer en behagelig akustik og et godt arbejdsmiljø, mens et åbent og indbydende kantineområde med trægulv danner et naturligt samlingspunkt for medarbejdere og uformelle møder.

Lejemålet har gode dagslysforhold og en planløsning, der gør det let at tilpasse indretningen efter lejers behov. Der er mulighed for at leje par­ke­rings­plad­ser ved ejendommen på særskilt kontrakt.