Fremvisning
Book en fremvisning

Norddigesvej 4 18240 Risskov

Kontor

235 m²
B
176.250 kr./år

Adresse
Norddigesvej 4 1
Sagsnr.
812003386
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
176.250 kr./år

Arealer

Grundareal
11.086 m²
Etageareal
235 m²

Nøgletal

Årlig leje
176.250 kr./år
Månedlig leje
14.687 kr.
Årlig leje pr. m²
750 kr.
Årlige driftsudgifter
17.625 kr.
Månedlige driftsudgifter
1.468 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
75 kr.
Bruttoleje pr. år
193.875 kr.
Månedlig bruttoleje
16.156 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
825 kr.
Depositum
0 kr.

B

Attraktivt lejemål med fleksibel anvendelse

På Norddigesvej 2 i Risskov udbydes flotte og ny­mo­der­ni­se­re­de kontorlokaler i et attraktivt er­hvervskvar­ter med nem adgang til både Aarhus og det overordnede vejnet. Ejendommen tilbyder fleksible lejemål fra 50 til 940 m², der egner sig til en bred vifte af liberale erhverv – herunder også un­der­vis­nings­for­mål.

Lokalerne fremstår lyse og indbydende efter renovering med nye, lyse trægulve og lyddæmpende lofter, som sikrer et behageligt arbejdsmiljø. Ejendommen er desuden udstyret med klimaanlæg i hele bygningen samt gode fælles faciliteter med køkken og toiletter.

Der er naturligvis etableret kabling til IT og telefoni, ligesom der er mulighed for installation af fiberbredbånd. Til ejendommen hører gode par­ke­rings­mu­lig­he­der, og beliggenheden i Risskov giver let adgang til både motorvej, ringvejsnet samt bus- og tog­for­bin­del­ser – uden den tunge trafik tættere på Aarhus midtby.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken