Fremvisning
Book en fremvisning

Gåseagervej 10D, 1.8250 Egå

Kontor

216 m²
C
124.450 kr./år

Adresse
Gåseagervej 10D, 1.
Sagsnr.
812003423
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
124.450 kr./år

Arealer

Etageareal
216 m²

Nøgletal

Årlig leje
124.450 kr./år
Månedlig leje
10.370 kr.
Årlig leje pr. m²
576 kr.
Årlige driftsudgifter
21.350 kr.
Månedlige driftsudgifter
1.779 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
99 kr.
Bruttoleje pr. år
145.800 kr.
Månedlig bruttoleje
12.150 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
675 kr.
Depositum
72.900 kr.
Aconto Varmeudgifter
6.234 kr.

Uopsigelighed fra lejer
2 år
Opsigelse
6 måneder
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min. 2,5 %
Overtagelse
Efter nærmere aftale
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1967 / 2006

Toiletter
2 stk.

Kontor i Egå

Lejemålet er beliggende i Egå, nær Grenåvej og med kort afstand til Djurslands­mo­tor­vej­en. Med kun 10 minutters kørsel til Aarhus centrum er adressen ideel for virksomheder, der ønsker at være tæt på byen, samtidig med at de har let adgang til det om­kring­lig­gen­de motorvejsnet.

Lejemålet er placeret på 1. sal og byder på en flot udsigt over åbne marker og grønne områder. Den naturskønne beliggenhed skaber en rolig og inspirerende atmosfære, som man sjældent oplever i et er­hvervskvar­ter. Kontoret er indrettet som storrumskontor med tilhørende mødelokale, tekøkken og toilet. Det er muligt at fjerne de eksisterende indervægge såfremt anden indretning ønskes. Generelt har lejemålet god belysning med lysindfald fra de store vinduespartier.

Der er gode par­ke­rings­mu­lig­he­der for medarbejdere og kunder ved lejemålet og i området.

Lejemålet henvender sig til virksomheder, der ønsker en placering i Egå med kort afstand til Aarhus og det overordnede motorvejsnet. Der vil desuden være mulighed for at leje tilhørende kælderrum efter nærmere aftale.