Fremvisning
Book en fremvisning

Søren Nymarks Vej 48270 Højbjerg

Kontor

297 m²
C
252.450 kr./år

Adresse
Søren Nymarks Vej 4
Sagsnr.
812003298
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
252.450 kr./år
Erhvervsareal
3.426 m²

Arealer

Grundareal
6.675 m²
Bebygget
3.426 m²
Erhvervsareal
3.426 m²
Etageareal
297 m²

Nøgletal

Årlig leje
252.450 kr./år
Månedlig leje
21.037 kr.
Årlig leje pr. m²
850 kr.
Årlige driftsudgifter
23.760 kr.
Månedlige driftsudgifter
1.980 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
80 kr.
Bruttoleje pr. år
276.210 kr.
Månedlig bruttoleje
23.017 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
930 kr.
Depositum
126.225 kr.

Opsigelse
6 måneders varsel
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min. 2,5 %

Byggeår / Ombygget
1974 / 2018

Mødefaciliteter
Kan indrettes efter behov og efter nærmere aftale
Parkering
Vederlagsfri parkering bag ejendommen
Toiletter
2 stk.

Gen­ne­mi­stand­s­at kontor i Højbjerg med moderne og råt udtryk

På Søren Nymarks Vej 4, 8270 Højbjerg udbydes nu dette attraktive kontorlejemål på i alt 297 m², beliggende på 1. sal i en velholdt og præsentabel ejendom. Lejemålet har netop gennemgået en større istandsættelse, hvor der er lagt vægt på et moderne, funktionelt og tidssvarende udtryk, med nye gulve, lofter, toiletter og tekøkken.

Indretningen tager udgangspunkt i et lyst og rummeligt storrumskontor, suppleret med to toiletter samt et nyt tekøkken med tilknyttet åbent område til kaffestation eller lignende. Der er netop etableret nye Troldtekt-lofter, som sikrer god akustik. Lejemålet fremstår nymalet og med nye betongulve, der giver et råt og moderne look.

Udlejer er fleksibel i forhold til lejers ønsker og behov. Ønskes yderligere indretning, eksempelvis mødelokale eller anden rumopdeling, kan dette gennemføres mod en mindre merleje, hvor lejen reguleres til ca. 900 kr. pr. m² afhængigt af ønsker/behov.