Fremvisning
Book en fremvisning

Solbjerg Hedevej 4B, 1. tv.8355 Solbjerg

Kontor

280 m²
A2015
238.000 kr./år

Adresse
Solbjerg Hedevej 4B, 1. tv.
Sagsnr.
812003158
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
238.000 kr./år

Arealer

Etageareal
280 m²

Nøgletal

Årlig leje
238.000 kr./år
Månedlig leje
19.833 kr.
Årlig leje pr. m²
850 kr.
Årlige driftsudgifter
28.000 kr.
Månedlige driftsudgifter
2.333 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
100 kr.
Bruttoleje pr. år
266.000 kr.
Månedlig bruttoleje
22.166 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
950 kr.
Depositum
128.350 kr.

Opsigelse
6 måneder
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
100% stigning i NPI, dog min. 2%

Byggeår / Ombygget
2022
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
A2015

Faciliteter

Køkkenfaciliteter
Ja
Toiletter
Ja
Udenomsarealer
Befæstet

Nyopført og moderne kon­tor­fa­ci­li­te­ter

• Moderne og nyopførte lejemål
• Store vinduespartier
• Beliggende i et trafikalt knudepunkt
• Nyt bytorv og samlingspunkt i Solbjerg

Ejendommen fremstår tidssvarende og præsentabel.

Ejendommene rummer beboelse såvel som erhverv, hvilket tilsammen giver en god kombination af besøgende på bytorvet i Solbjerg. De store vinduespartier i alle kontorerne bidrager til et godt dagslysindfald samt god eksponering for en kommende lejer mod par­ke­rings­plad­sen på bytorvet. På par­ke­rings­plad­sen foran ejendommen er der god mulighed for kommende lejers kunder såvel som medarbejdere at parkere.

Der er god mulighed for forskellige opdelinger af lejemålene ift. hvad der passer en kommende lejer, idet lejemålene med fordel kan lejes flere samlet. Alle kontorerne er indrettet med klargøring til tekøkken for personale samt toilet­fa­ci­li­te­ter.

Lejemålene har flere an­ven­del­ses­mu­lig­he­der herunder kontor, klinik, butik, fitness mv.