Fremvisning
Book en fremvisning

Åboulevarden 528700 Horsens

Kontor

550 m²
B
495.000 kr./år

Adresse
Åboulevarden 52
Sagsnr.
873904302
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
495.000 kr./år
Erhvervsareal
550 m²

Arealer

Erhvervsareal
550 m²
Etageareal
550 m²

Nøgletal

Årlig leje
495.000 kr./år
Månedlig leje
41.250 kr.
Årlig leje pr. m²
900 kr.
Årlige driftsudgifter
1 kr.
Bruttoleje pr. år
495.001 kr.
Månedlig bruttoleje
41.250 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
900 kr.
Depositum
247.500 kr.
Momsregistreret
Nej
Afståelsesret
Ja

Lejeforhold

Uopsigelighed fra lejer
3 år
Uopsigelighed fra udlejer
6 år
Opsigelse
6 måneder
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
Npi, dog min 2,5%
Afståelsesret
Ja

Ejendommen

Opvarmningstype
Udefineret
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1987 / 1992
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
B

Attraktivt og centralt beliggende er­hvervs­le­je­mål med gode par­ke­rings­for­hold

- Velindrettede og driftsklare lokaler
- Gode mø­de­fa­ci­li­te­ter
- Mulighed for momsfrit lejemål
- Gode par­ke­rings­for­hold i gården hvor 5 p-pladser medfølger.
- Foran ejendommen er der gode offentlige par­ke­rings­mu­lig­he­der med 2 timers gratis parkering

Lejemålet på 550 m² er beliggende i stueplan på Åboulevarden 52 – en central adresse tæt på både bymidten og gode tilkørselsveje.
Lokalerne har i mere end 10 år huset Sund By Horsens, som alene fraflytter grundet interne kommunale om­struk­tu­re­rin­ger.

Indretning:
Lejemålet er funktionelt indrettet og rummer:
- Et stort, centralt placeret kontor-/fællesrum
- 8 selvstændige kontorer eller mødelokaler med adgang fra det centrale rum
- Vindfang og indgang direkte fra Åboulevarden
- To toiletter
- Bagindgang med adgang til gård
- Køkken med spiseplads
- Depotrum og teknikrum

Lokalerne fremstår lyse og anvendelige til mange typer erhverv – herunder kontor, klinik eller lignende formål.

Faciliteter og forhold:
Lejemålet er udstyret med ven­ti­la­tions­an­læg (uden køl) og har handicapvenlig adgang.