Fremvisning
Book en fremvisning

Nybrovej 872820 Gentofte

Lager/Produktion

488 m²
C
439.000 kr./år

Adresse
Nybrovej 87
Sagsnr.
114058228
Ejendomstype
Lager/Produktion
Årlig leje
439.000 kr./år
Erhvervsareal
488 m²

Arealer

Erhvervsareal
488 m²
Etageareal
488 m²

Nøgletal

Årlig leje
439.000 kr./år
Månedlig leje
36.583 kr.
Årlig leje pr. m²
899 kr.
Årlige driftsudgifter
32.600 kr.
Månedlige driftsudgifter
2.716 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
67 kr.
Bruttoleje pr. år
471.600 kr.
Månedlig bruttoleje
39.300 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
966 kr.
Depositum
219.500 kr.

Uopsigelighed fra lejer
2 år
Uopsigelighed fra udlejer
4 år
Opsigelse
6 måneder
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min. 3%

Byggeår / Ombygget
1946

Indlagt el
Indlagt el sikret med 125 ampere
Kabling
Ja
Toiletter
Ja

Attraktivt butiks- eller showroom­le­je­mål i Gentofte.

Attraktivt erhvervslokale udbydes på Nybrovej 87 i Gentofte.

Ejendommen fremstår med et stilrent arkitektonisk udtryk, hvor de store glasfacader indfanger et rigt dagslys og skaber en inspirerende atmosfære.

Lejemålet byder på en lys, åben indretning med høj loftshøjde og en fleksibel planløsning, der let kan tilpasses en hånd­vær­ker­virk­som­hed, kontor eller andet.

Bagerst findes et udeareal med en træterrasse og siddepladser, ideelt til frokostpauser.

Beliggende i et roligt erhvervsmiljø med stærk lokal forankring, skaber ejendommen en god atmosfære.

Dette er en enestående mulighed for den virksomhed, der søger et elegant, funktionelt og inspirerende udgangspunkt.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken