Fremvisning
Book en fremvisning

Bregnerødvej 132A ST3460 Birkerød

Lager/Produktion

377 m²
A2010
169.650 kr./år

Adresse
Bregnerødvej 132A ST
Sagsnr.
278820985
Ejendomstype
Lager/Produktion
Årlig leje
169.650 kr./år
Erhvervsareal
377 m²

Arealer

Erhvervsareal
377 m²
Etageareal
377 m²

Nøgletal

Årlig leje
169.650 kr./år
Månedlig leje
14.137 kr.
Årlig leje pr. m²
450 kr.
Årlige driftsudgifter
49.010 kr.
Månedlige driftsudgifter
4.084 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
130 kr.
Bruttoleje pr. år
218.660 kr.
Månedlig bruttoleje
18.221 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
580 kr.
Depositum
84.825 kr.
Aconto Vandudgift
1 kr.
Aconto Varmeudgifter
41.470 kr.

Opsigelse
6 måneder fra lejer - 12 måneder fra udlejer
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min. 3 % p.a.
Overtagelse
Klar til overtagelse
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1964 / 2001
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
A2010

Loftshøjde
2,63 m
Termo

347 m² lager/montage/produktion i rampeniveau og 30 m² kontorer

Lejemålets areal er 377 m² med ca. 347 m² lager/montage/ let værksted og ca. 30 m² kontorer.
Lejemålet er velegnet til let montage, let værksted, lager med lidt kontorer i stueplan.

Lokalerne ligger i stueplan med vareadgang fra rampeniveau.

Loftshøjden er 2,63 m med 2,36 m under dragerne.

Rampen deles kun med en anden lejer.

Bygningen udvendigt i en præsentabel og vel vedligeholdt stand med sortmalede facader med hvide vinduespartier.

Udlejer kan, efter aftale, binding fra lejer og evt. merleje, tilbyde en anden indretning af lejemålet, såfremt dette ønskes af lejer.

En god frokostordning med genboen i nr. 133 er mulig. Både for faste tilmeldte og billetter i ark af 30 stk. I ydertids zonerne er der 20 % rabat. Ydertiderne er 11.15-11.45 og 12.45-13.15.