Fremvisning
Book en fremvisning

Ymersvej 14600 Køge

Lager/Produktion

3.500 m²
2.625.000 kr./år

Adresse
Ymersvej 1
Sagsnr.
278820930
Ejendomstype
Lager/Produktion
Årlig leje
2.625.000 kr./år
Erhvervsareal
3.500 m²

Arealer

Grundareal
122.324 m²
Erhvervsareal
3.500 m²
Etageareal
3.500 m²

Nøgletal

Årlig leje
2.625.000 kr./år
Månedlig leje
218.750 kr.
Årlig leje pr. m²
750 kr.
Årlige driftsudgifter
385.000 kr.
Månedlige driftsudgifter
32.083 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
110 kr.
Bruttoleje pr. år
3.010.000 kr.
Månedlig bruttoleje
250.833 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
860 kr.
Depositum
1.312.500 kr.
Momsregistreret
Nej
Afståelsesret
Nej

Lejeforhold

Overtagelsesdato
1/1/2027 12:00:00 AM
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Udefineret
Omfattet af energimærke
Nej

Enheder fra 3.500 m² til 10.000 m² til produktion, laboratorie og lager.

Alle lejemål kan tilpasses lejers ønsker og behov. I et vist omfang kan tilpasninger også blive foretaget, selvom en bygning allerede er under opførelse, så særlige tekniske krav kan blive imødekommet.

Bygningen forventes klar i 2027.

VGP Park Copenhagen Køge tilbyder enheder fra 3.500 m² til 10.000 m² med skræddersyede løsninger til bl.a. produktion, laboratorie og lager.

VGP Park Copenhagen Køge er strategisk placeret i den nordlige del af Køge Kommune, 35 km syd for Københavns centrum.
Parken udvikles i et attraktivt erhvervsområde og tilbyder moderne faciliteter, der egner sig ideelt til produktions- og la­ger­virk­som­he­der med tilhørende kon­tor­løs­nin­ger. Med en placering tæt på Køge Bugt Motorvejen (E20) og kort afstand til både Køge Havn og trans­port­knu­de­punk­tet ved Køge Nord Station, har parken en optimal infrastruktur med nem adgang til hele Sjælland, Fyn og det øvrige skandinaviske marked.
VGP Park Copenhagen Køge henvender sig til virksomheder, der har behov for en moderne og effektiv base i Østdanmark, tæt på ho­ved­stads­om­rå­det og med stærke forbindelser til både nationale og internationale markeder.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her