Fremvisning
Book en fremvisning

Grønlandsgade 3A4690 Haslev

Lager/Produktion

2.200 m²
A2010
1.540.000 kr./år

Adresse
Grønlandsgade 3A
Sagsnr.
342346391
Ejendomstype
Lager/Produktion
Årlig leje
1.540.000 kr./år
Erhvervsareal
2.200 m²

Arealer

Erhvervsareal
2.200 m²
Etageareal
2.200 m²

Nøgletal

Årlig leje
1.540.000 kr./år
Månedlig leje
128.333 kr.
Årlig leje pr. m²
700 kr.
Årlige driftsudgifter
88.000 kr.
Månedlige driftsudgifter
7.333 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
40 kr.
Bruttoleje pr. år
1.628.000 kr.
Månedlig bruttoleje
135.666 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
740 kr.
Depositum
0 kr.

Byggeår / Ombygget
2007
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
A2010

Er­hvervs­le­je­mål velegnet til detailhandel, showroom, lager, engros eller kombinerede formål

Velbeliggende og yderst synligt er­hvervs­le­je­mål på op til 2.200 m². Lejemålet kan opdeles i henholdsvis 1.300 m² og 900 m².

Lejemålet er velegnet til detailhandel, showroom, lager, engros eller kombinerede formål. Det er indrettet med effektive og fleksible lokaler, som nemt kan tilpasses den enkelte lejers behov.

Ejendommen fremstår pæn og velholdt med et professionelt udtryk, der understøtter både kundevendte funktioner og logistik. Der er gode par­ke­rings­for­hold for både kunder og personale samt fornuftige aflæsnings- og va­re­mod­ta­gel­ses­for­hold, hvilket gør driften enkel og effektiv – også ved høj vareomsætning.

Den høje synlighed sikrer optimal eksponering og gør lejemålet særdeles attraktivt for virksomheder, der ønsker stærk profilering. Lejemålet er meget centralt placeret med god adgang til transport og vejnet, herunder god vejadgang og nem parkering, hvilket gør det velegnet for kunder i bil. Området er desuden planlagt som en del af kommunens strategi om at etablere et centerområde for større butikker, hvilket signalerer stabilitet og en bevidst byplanlægning.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her