Fremvisning
Book en fremvisning

Industrivej 224700 Næstved

Lager/Produktion

5.023 m²
1.250.000 kr./år

Adresse
Industrivej 22
Sagsnr.
473019425
Ejendomstype
Lager/Produktion
Årlig leje
1.250.000 kr./år
Erhvervsareal
5.023 m²
Kælder
146 m²

Arealer

Grundareal
149.132 m²
Bebygget
5.023 m²
Erhvervsareal
5.023 m²
Etageareal
5.023 m²
Kælder
146 m²

Nøgletal

Årlig leje
1.250.000 kr./år
Månedlig leje
104.166 kr.
Årlig leje pr. m²
248 kr.
Bruttoleje pr. år
1.250.000 kr.
Månedlig bruttoleje
104.166 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
248 kr.
Depositum
312.500 kr.

Uopsigelighed fra lejer
Min 1 år.
Uopsigelighed fra udlejer
Efter aftale
Opsigelse
6 mdr.
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min. 2%
Overtagelse
Ledigt til overtagelse
Afståelsesret
Ja

Ejendommen

Opvarmningstype
Centralvarme med to fyringsenheder(fast/flydende brændsel samt gas)
Byggeår / Ombygget
1964

Ja

Produktions-og kontorlejemål til den pladskrævende lejer

• Stor hal til produktion eller lager på 4.273 m²
• Lyse kon­tor­fa­ci­li­te­ter på 750 m²
• Gode p-forhold
• Indhegnet med port
• Flere porte og loftshøjde i hal på 7,5 / 4,5 m

Lejemålet egner sig ideelt til den pladskærvende pro­duk­tions­virk­som­hed.

Her får man stor regulær produktionshal på 4.273 m² med støbt gulv og flere porte - både med og uden rampe. Loftshøjden i hallen variere fra ca. 7,5 m til 4,5 m.

Fra hallen er der direkte adgang til lyse og moderne kon­tor­fa­ci­li­te­ter på ca. 750 m² indrettet med flere gode kontorer, storrum, møderum, tekøkken og toilet (både alm. og handicaptoilet).

For den pladskrævende virksomhed er der mulighed for at leje yderligere ca. 4.200 m² lagerhal i direkte tilknytning samt omklædnings- og ba­de­fa­ci­li­te­ter.