Fremvisning
Book en fremvisning

Skovmøllevej 204700 Næstved

Lager/Produktion

581 m²
114.000 kr./år

Adresse
Skovmøllevej 20
Sagsnr.
473019751
Ejendomstype
Lager/Produktion
Årlig leje
114.000 kr./år
Erhvervsareal
581 m²

Arealer

Grundareal
3.661 m²
Bebygget
132 m²
Erhvervsareal
581 m²
Etageareal
581 m²

Nøgletal

Årlig leje
114.000 kr./år
Månedlig leje
9.500 kr.
Årlig leje pr. m²
196 kr.
Bruttoleje pr. år
114.000 kr.
Månedlig bruttoleje
9.500 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
196 kr.
Depositum
36.000 kr.
Aconto Varmeudgifter
18.000 kr.
Momsregistreret
Ja
Afståelsesret
Nej

Lejeforhold

Opsigelse
3 måneder løbende
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI minimim 3%

Byggeår / Ombygget
2000
Omfattet af energimærke
Nej

Rigtig god lagerejendom og kontorer samt stor grund med mulighed for oplag

Nydelig og gedigen kold­la­ge­re­jen­dom opført i træ og med eternittag.

Rigtig god lagerejendom på 530 m2 med tilhørende flotte kontorer på 51 m2 – kun 10 km fra Næstved og motorvejen – særdeles velegnet til f.eks. entreprenør eller mindre hånd­værks­virk­som­hed

Lagerhallen er uopvarmet.

Der er kørefaste flisebelægning i hallen, og ovenlysvinduer sikrer godt lysindfald. Der er god loftshøjde, og i kip ca. 5 m.

Stor træport i den ene ende.

Ud over selve lagerhallen er der isoleret værksted, omklædningsrum, toilet/bad samt frokoststue med klinkegulv. Denne del opvarmes med el-radiatorer.

Sammenbygget med hallen er rigtig pæn pavillon som rummer mødelokale og 2 gode kontorer i samlet åben forbindelse. Her er der trolltektloft, vinylgulv og nydelige termoruder.

Udvendigt er grunden delvist befæstet og resten med kørefast belægning. Godt overdækket areal anvendelig som "udhus".

Der er belysning på grunden.
Der er 35 ampere i ejendommen.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her