Attraktive erhvervslokaler til leje med fleksible anvendelsesmuligheder – i alt 2.101 m² under tag
• Attraktive erhvervslokaler med kontor og lager
• Op til 2.101 m² fleksible erhvervsarealer
• Flere lagerhaller med god loftshøjde og porte
• Fuldt indhegnet og befæstet areal med god adgang
• Mulighed for opdeling i flere lejemål
Attraktive erhvervslokaler med fleksible anvendelsesmuligheder – i alt 2.101 m² under tag
Nu udbydes denne velbeliggende og alsidige erhvervsejendom til leje i et attraktivt erhvervsområde i Aabenraa. Ejendommen består af en række bygninger med blandede funktioner og fremstår i god stand – med både opvarmede og uopvarmede lagerfaciliteter samt kontor- og mødelokaler.
Fordeling af bygninger:
• Kontor og mødefaciliteter: Ca. 210 m² i hovedbygningen med funktionelle kontorer, møderum, personalefaciliteter og tekøkken.
• Opvarmet lagerhal: Ca. 229 m² med en loftshøjde på 2,64 meter og port med højde på 3,00 meter.
• Koldlager 1: Ca. 576 m² med en loftshøjde på 5,94 meter og port på 3,84 meter.
• Koldlager 2: Ca. 517 m² (opført i 2016) med en loftshøjde på 5,85 meter og port på 4,00 meter. Her er desuden etableret læsserampe for nem af-og pålæsning.
• Koldlager 3: Ca. 386 m² (opført i 2021) med lofthøjde varierende fra 5 til 6,75 meter. Udstyret med to porte á 3,20 meters højde.
Lokalerne er ideelle til virksomheder med behov for både kontor og lagerplads, og den fleksible indretning gør det muligt at tilpasse eller opdele arealerne efter behov.
Grunden er fuldt indhegnet og befæstet, hvilket giver nem adgang for tung trafik og gode opbevaringsmuligheder. Der foreligger desuden tilladelse til opstilling af 235 m² containere, som kan indgå efter nærmere aftale.
Anvendelsesmuligheder:
• Produktions-, logistik- eller handelsvirksomhed
• Lager- og distributionsformål
• Mulighed for opdeling i flere lejemål
En ejendom med mange muligheder og stor fleksibilitet – velegnet til virksomheder, der har brug for funktionelle lager- og kontorfaciliteter i et attraktivt erhvervsområde.