Fremvisning
Book en fremvisning

Istedvej 26330 Padborg

Lager/Produktion

2.480 m²
B
744.000 kr./år

Adresse
Istedvej 2
Sagsnr.
620510800
Ejendomstype
Lager/Produktion
Årlig leje
744.000 kr./år
Erhvervsareal
2.480 m²

Arealer

Grundareal
10.402 m²
Bebygget
2.480 m²
Erhvervsareal
2.480 m²
Etageareal
2.480 m²

Nøgletal

Årlig leje
744.000 kr./år
Månedlig leje
62.000 kr.
Årlig leje pr. m²
300 kr.
Årlige driftsudgifter
1 kr.
Bruttoleje pr. år
744.001 kr.
Månedlig bruttoleje
62.000 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
300 kr.
Depositum
0 kr.

Opvarmningstype
Centralvarme med to fyringsenheder(fast/flydende brændsel samt gas)
Byggeår / Ombygget
1989

Reception

Lager- og logistik lejemål i meget flot stand

• Attraktiv lager- og lo­gi­sti­ke­jen­dom med lav husleje
• Strategisk placering i Padborg – tæt på grænsen og E45
• Gode adgangsforhold for lastbiler med porte og læsseramper
• Fleksible lager- og ad­mi­ni­stra­tions­fa­ci­li­te­ter
• Velegnet til lager, distribution og trans­portvirk­som­hed

På Istedvej 2 i Padborg finder du dette moderne og velindrettet lejemål, der er ideel til lager-, logistik- eller di­stri­bu­tions­virk­som­he­der, som ønsker en central placering tæt på både motorvej, grænse og trans­port­knu­de­punk­ter. Ejendommen tilbyder fleksible rammer og solide faciliteter, der understøtter en effektiv drift. Lejemålet er nyistandsat og fremtræder i en stand der er langt over normen.

De rummelige lagerarealer er indrettet med fokus på funktionalitet, god loftshøjde og optimal udnyttelse af pladsen. Store porte og praktiske adgangsforhold gør det nemt for både lastbiler og varevogne at komme til og fra lejemålet, hvilket sikrer et smidigt logistik-flow i hverdagen. Til lejemålet hører også velfungerende per­so­na­le­fa­ci­li­te­ter samt mulighed for kontor- eller ad­mi­ni­stra­tions­lo­ka­ler, hvor drift, kundeservice og ledelse kan samles under samme tag. Kombinationen af lager og kontor gør bygningen velegnet til virksomheder, der arbejder med både opbevaring, håndtering og distribution af varer eller med behov for et større og præsentabelt show room.