Brunbjergvej 48240 Risskov

Lager/Produktion

250 m²
B

Adresse
Brunbjergvej 4
Sagsnr.
813003302
Ejendomstype
Lager/Produktion
Erhvervsareal
250 m²

Arealer

Grundareal
8.452 m²
Bebygget
3.306 m²
Erhvervsareal
250 m²
Etageareal
250 m²

Nøgletal

Årlige driftsudgifter
25.000 kr.
Månedlige driftsudgifter
2.083 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
100 kr.
Depositum
57.512 kr.
Aconto Vandudgift
1.750 kr.
Aconto Varmeudgifter
8.750 kr.
Elektricitet
A'conto kr. 40 pr. m²

Opsigelse
Gensidig med 6 måneders varsel
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min. 2,5%
Overtagelse
Aftales nærmere
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
B

Attraktivt lager- og kontorlejemål i Risskov

I Skejby/Risskovs attraktive er­hvervskvar­ter udbydes dette velholdte og søjlefrie lager-/pro­duk­tions­le­je­mål med en loftshøjde på ca. 6 meter. Lejemålet er på i alt 250 m² som primært er et indhegnet lagerareal i den store hal og et kontor på 27 m². Adgang til det indhegnede areal sker via aflåselig skydeport.

Der er fælles læsseareal/adgangsareal, som deles med ejendommes øvrige lejere. Parkerings- og læssearealer er befæstet med SF-sten. Øvrige udenomsarealer er udlagt med græs.

Lejemålet er forsynet med port i niveau samt 2 ramper med hæve/sænke funktion.

Det er desuden muligt at leje yderligere 100 m² pallepladser i ejendommen.

Derudover er det muligt at benytte sig af ejendommens fælleskantine i stueetagen, hvor lejerne har mulighed for at etablere fæl­leskan­ti­ne­ord­ning.

Foran lejemålene er gode par­ke­rings­for­hold, for medarbejdere og sam­ar­bejds­part­ne­re.