Fremvisning
Book en fremvisning

Georg Jensens Vej 2B8600 Silkeborg

Lager/Produktion

542 m²
A2015
274.000 kr./år

Adresse
Georg Jensens Vej 2B
Sagsnr.
864110893
Ejendomstype
Lager/Produktion
Årlig leje
274.000 kr./år
Erhvervsareal
580 m²

Arealer

Erhvervsareal
580 m²
Etageareal
542 m²

Nøgletal

Årlig leje
274.000 kr./år
Månedlig leje
22.833 kr.
Årlig leje pr. m²
505 kr.
Årlige driftsudgifter
12.000 kr.
Månedlige driftsudgifter
1.000 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
22 kr.
Bruttoleje pr. år
286.000 kr.
Månedlig bruttoleje
23.833 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
527 kr.
Depositum
66.250 kr.

Uopsigelighed fra lejer
2 år eller efter aftale
Uopsigelighed fra udlejer
Jf. Erhvervslejeloven
Opsigelse
6 måneder

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
2017
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
A2015

Faciliteter

Bad
Ja, i forbindelse med toilet
Køkkenfaciliteter
Ja
Loftshøjde
4,5 m i lagerdelen
Befæstet

Flot gennemført er­hvervs­le­je­mål i ejendom opført i 2017

Flot og gennemført er­hvervs­byg­ge­ri i Silkeborgs nordlige er­hvervs­om­rå­de­med kort afstand til fuldt til­slut­nings­an­læg til motorvejen Aarhus-Silkeborg-Herning. Er­hvervs­byg­nin­gen er opført i 2017 på i alt 2.331 m² og tegnet af Laban Arkitekter. Bygningen indeholder 4 er­hvervs­le­je­mål, hver med egen for­brugs­in­stal­la­tion, adgang og porte.

Omhandlede lejemål indeholder kontor og velfærd på 90 m², indrettet med vindfang, åbent kontor, kontor eller møderum, køkken-kantine, bad og toilet samt et rum til arkiv eller depot. Alt er holdt i lyse venlige farver, sorte tæppefliser og med akustiklofter med integreret led-belysning.

Lagerdelen udgør 452 m², med motorstyret alu-port, ovenlys, gips beklædte vægge og et betongulv dimensioneret for tung belastning. Er­hvervs­le­je­må­let er yderst velegnet til virksomheder indenfor handel, distribution, lettere produktion og montage, webshops og agentur eller lign.