Fremvisning
Book en fremvisning

Thrigesvej 68600 Silkeborg

Lager/Produktion

146 m²
A2010
106.800 kr./år

Adresse
Thrigesvej 6
Sagsnr.
813003415
Ejendomstype
Lager/Produktion
Årlig leje
106.800 kr./år

Arealer

Etageareal
146 m²

Nøgletal

Årlig leje
106.800 kr./år
Månedlig leje
8.900 kr.
Årlig leje pr. m²
731 kr.
Bruttoleje pr. år
106.800 kr.
Månedlig bruttoleje
8.900 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
731 kr.
Depositum
26.700 kr.
Momsregistreret
Ja
Afståelsesret
Nej

Lejeforhold

Uopsigelighed fra lejer
1 år
Opsigelse
Gensidigt med 3 måneders varsel
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min. 2%
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
A2010

Faciliteter

Indlagt el
16 amp
Porte
1 stk.
Toiletter
1 stk.
Udenomsarealer
Befæstet

Mul­ti­an­ven­de­li­ge lagerhaller sælges og udlejes

• Moderne lager til mange typer virksomheder
• Beliggende i stort udbygget område
• Professionelt styret businesspark med mange selvstændige enheder
• Stor port i terrænniveau

Regulære og højloftede lagerhaller med gode adgangsforhold beliggende i en større erhvervspark i Silkeborg sælges og udlejes. Lagerhallerne har mange an­ven­del­ses­mu­lig­he­der for både er­hvervs­dri­ven­de og private og ligger med kort afstand til såvel mo­tor­vejs­net­tet som Silkeborg by. Erhvervsparken er tilgængelig for lejerne døgnet rundt alle årets dage, og pladsen er solidt sikret via indhegning, uden­dørs­be­lys­ning samt vi­deo­over­våg­ning.

Denne enhed på ca. 146 m² udgør en selvstændig del af en større erhvervspark på i alt ca. 4.836 m², som huser en bred variation af virksomheder. Enheden består af en velisoleret og opvarmet lagerhal med en grundplan på ca. 110 m² og et indskudt dæk på ca. 36 m² med toilet­fa­ci­li­te­ter.

Hallen er meget regulær, søjlefri og har en god loftshøjde med ca. 7 meter i kip og ca. 4,8 meter i siden. Loftshøjden under det indskudte dæk måler 3 meter. Hallen fremstår med hvide vægge og lofter, der, sammen med vin­du­es­par­ti­er­ne isat facaden og LED-belysningen i loftet, skaber et lyst og venligt arbejdsklima. I lofterne er der monteret akustikplader, hvilket sikrer en effektiv støjdæmpning. Gulvet i hallen er betongulv forsynet med afløb, og som er tilsluttet olieudskiller. Adgangen til hallen sker via en stor foldbar skydeport med målene 4,5 x 4,6 (h x b) foruden separat indgangsdør. Hallen er desuden forsynet med kraftstik.

Gulvet på det indskudte dæk er pålagt et flot laminatgulv, hvilket gør arealerne anvendelige til brug som kontor, showroom eller lign. Ved behov er der mulighed for at udvide arealet af det indskudte dæk videre ud i hallen, ligesom der også er mulighed for at etablere et tekøkken på 1. salen. Det er endvidere muligt at skabe et lejemål i dobbelt størrelse ved helt eller delvist at nedtage væggen imellem to enheder. Alt dette efter nærmere aftale og mod et tillæg i prisen.

Billederne i prospektet viser de forskellige variationer af lejemålet, men økonomien i nærværende opstilling tager afsæt i ”basismodellen” på 146 m².

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken