Fremvisning
Book en fremvisning

Islandsvej 23D8700 Horsens

Lager/Produktion

650 m²
336.000 kr./år

Adresse
Islandsvej 23D
Sagsnr.
873904414
Ejendomstype
Lager/Produktion
Årlig leje
336.000 kr./år
Erhvervsareal
650 m²

Arealer

Grundareal
2.400 m²
Erhvervsareal
650 m²
Etageareal
650 m²

Nøgletal

Årlig leje
336.000 kr./år
Månedlig leje
28.000 kr.
Årlig leje pr. m²
516 kr.
Bruttoleje pr. år
336.000 kr.
Månedlig bruttoleje
28.000 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
516 kr.
Depositum
168.000 kr.
Aconto Vandudgift
3.000 kr.
Elektricitet
Betales via bimåler. A'c beløb reguleres løbende efter faktisk forbrug
Momsregistreret
Ja
Afståelsesret
Nej

Lejeforhold

Uopsigelighed fra lejer
2
Uopsigelighed fra udlejer
2
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer, dog tilfalder vinduespudsning både inde og ude lejer samt fjernelse af ukrudt nær lejemålet
Lejeregulering
NPI dog min 2,5%

Byggeår / Ombygget
2026
Omfattet af energimærke
Nej

Faciliteter

Ampere
100 ampere som deles
Køkkenfaciliteter
Større spisekøkken - helt nyt
Parkering
Fri parkering for ansatte og kunder
Porte
Stor ny port 4,10 x 4 meter
Toiletter
2 toiletter
Udenomsarealer
Stort udenomsareal

Attraktivt og fleksibelt er­hvervs­le­je­mål med haller, kontor, gode faciliteter og nær E45 i Horsens.

Nu udbydes et velholdt og præsentabelt er­hvervs­le­je­mål i Horsens’ attraktive in­du­strik­var­ter med kort afstand til motorvej E45 og gode til­kør­sels­for­hold til det overordnede vejnet.

Lejemålet består af flere fleksible er­hvervs­a­re­a­ler med mange an­ven­del­ses­mu­lig­he­der inden for lager, logistik, værksted, lettere produktion, webshop eller lignende erhverv.

Lejemålene kan anvendes samlet som én større løsning eller lejes særskilt efter behov.

Ejendommen rummer flere isolerede haller med højt til loftet og gode in­dret­nings­mu­lig­he­der. Den største hal er udstyret med en stor port på ca. h4,10 x b4 meter, som gør det muligt for lastbiler og større køretøjer at køre direkte ind i hallen. Derudover findes endnu en ny port på ca. h3 x b4 meter, som sikrer nem adgang til de øvrige arealer. Hallernes mange an­ven­del­ses­mu­lig­he­der gør dem særligt velegnede til lager, værksted, produktion eller logistik.