Fremvisning
Book en fremvisning

Kertemindevej 488940 Randers SV

Lager/Produktion

1.179 m²
450.000 kr./år

Adresse
Kertemindevej 48
Sagsnr.
892514977
Ejendomstype
Lager/Produktion
Årlig leje
450.000 kr./år
Erhvervsareal
1.179 m²

Arealer

Grundareal
2.558 m²
Bebygget
1.179 m²
Erhvervsareal
1.179 m²
Etageareal
1.179 m²

Nøgletal

Årlig leje
450.000 kr./år
Månedlig leje
37.500 kr.
Årlig leje pr. m²
381 kr.
Årlige driftsudgifter
17.997 kr.
Månedlige driftsudgifter
1.499 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
15 kr.
Bruttoleje pr. år
467.997 kr.
Månedlig bruttoleje
38.999 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
396 kr.
Depositum
225.000 kr.
Elektricitet
Betales af lejer direkte til forsyningsselskabet

Lejeregulering
NPI min. 3%
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Centralvarme fra eget anlæg, et-kammer fyr
Byggeår / Ombygget
1983 / 1988

Indlagt el
Indlagt el sikret med 80 ampere
Køkkenfaciliteter
Ja
Loftshøjde
Ejendommen har en loftshøjde på 5,0 meter
Termo

Stor lager og- pro­duk­tions­e­jen­dom i attraktivt in­du­strik­var­ter

På Kertemindevej 48 i Randers SV, nærmere bestemt bydelen Vorup, finder du en stor og velindrettet lager og- pro­duk­tions­e­jen­dom, med godt kontor område.

Ejendommen er er udstyret med 2 store porte, støbt betongulv, ben højde på hele 3 meter og knap 5 meter til kip, 200 ampere indlagt

Derudover er der gode og velindrettet kon­tor­fa­ci­li­te­ter, køkken/frokoststue, toilet, bad og om­klæd­nings­fa­ci­li­te­ter.

Ejendommen ligger få minutters kørsel fra motor E45, hvorfor beliggenheden er in­fra­struk­tu­rel god.

Har du spørgsmål, kontakt da EDC Erhverv

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her