Fremvisning
Book en fremvisning

Langelandsvej 68940 Randers SV

Lager/Produktion

300 m²
135.000 kr./år

Adresse
Langelandsvej 6
Sagsnr.
892514427
Ejendomstype
Lager/Produktion
Årlig leje
135.000 kr./år
Erhvervsareal
300 m²

Arealer

Erhvervsareal
300 m²
Etageareal
300 m²

Nøgletal

Årlig leje
135.000 kr./år
Månedlig leje
11.250 kr.
Årlig leje pr. m²
450 kr.
Årlige driftsudgifter
60.000 kr.
Månedlige driftsudgifter
5.000 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
200 kr.
Bruttoleje pr. år
195.000 kr.
Månedlig bruttoleje
16.250 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
650 kr.
Depositum
67.500 kr.

Lejeregulering
NPI dog min 3%
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Centralvarme fra eget anlæg, et-kammer fyr
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
2005

Parkering
0
Termo

Lager fra 300 m² med kort afstand og synlighed til E45

I denne blandet kontor- og lager ejendom udbyder vi regulære la­ger­kva­drat­me­ter fra 300 m² og op til 600 m².
Lageret fremstår højloftet og helt regulært med en stor port i endevæggen samt læsserampe. Lageret er isoleret og opvarmet.

Lokalerne er beliggende i en moderne ejendom, som også huses af BILA og New Feet, og der er gode par­ke­rings­for­hold på ejendommen.

Skulle du have behov for kontorplads, så er der også mulighed for at leje kontor på ca. 70 m².

Der er desuden mulighed for kantineordning for lejerne.

Af fællesarealer nævnes:
- Stort par­ke­rings­a­re­al, til fælles brug for ejendommens lejere og kunder.
- Fælles kantineområde
- Fælles terrasse på 1. salen
- Fælles per­so­na­le­gar­dero­be

Bemærk, at forbrug til el, vand og varme afregnes over drifts­ud­gif­ter­ne.