Fremvisning
Book en fremvisning

Holger Danskes Vej 23D8960 Randers SØ

Lager/Produktion

432 m²
B
210.000 kr./år

Adresse
Holger Danskes Vej 23D
Sagsnr.
892515172
Ejendomstype
Lager/Produktion
Årlig leje
210.000 kr./år
Erhvervsareal
432 m²

Arealer

Bebygget
432 m²
Erhvervsareal
432 m²
Etageareal
432 m²

Nøgletal

Årlig leje
210.000 kr./år
Månedlig leje
17.500 kr.
Årlig leje pr. m²
486 kr.
Årlige driftsudgifter
12.294 kr.
Månedlige driftsudgifter
1.024 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
28 kr.
Bruttoleje pr. år
222.294 kr.
Månedlig bruttoleje
18.524 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
514 kr.
Depositum
105.000 kr.
Aconto Vandudgift
3.000 kr.

Lejeregulering
NPI, min. 3%
Overtagelse
Efter aftale
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1989
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
B

Faciliteter

Ampere
Tilslutningsret 63 ampere
Bad og omklædning
Ja
Indhegnet
Ja
Køkkenfaciliteter
Ja
Loftshøjde I ben
2,9 meter
Loftshøjde I kip
5,9 meter
Mødefaciliteter
Ja
Øvrige
Frokoststue
Øvrige
Kontor
Porte
1 stk. ca. 4,0 meter høj x 4 meter bred
Udenomsarealer
SF sten

Lager- og pro­duk­tions­le­je­mål i Randers syd på 432 m²

Lejemålet er beliggende i et blandet erhvervsområde, hovedsageligt bestående af produktions- og la­ger­virk­som­he­der.
Området er beliggende med kort afstand til motorvej E45, hvor du tilmed får god synlighed og eksponering ud mod Hammelvej, som dagligt passeres af en stor mængde trafik.
Logistisk er området nemt at komme til, også for tung transport.

Selve lejemålet fordeler sig på regulær hal, hvor der i den ene ende er vel­færds­fa­ci­li­te­ter i form af, frokoststue med tekøkken (kan også fungere som mødelokale), om­klæd­nings­fa­ci­li­te­ter med bad samt et kontor. Derudover er der en stor port i gavlen, som er ca. 4 meter i højden og 4 meter i bredden.