Åbent hus (kræver tilmelding)
15. maj kl 10.00 - 17.00

Holtvej 4, Bastrup6580 Vamdrup

Landejendom

6/5 rum
162 m²
D
2.095.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
60908878
Boligareal
162 m²
Vægtet areal
185 m²
Rum/værelser
6/5
Grundareal
4,05 ha
Byggeår
1985
Energimærke
D
Liggetid
1 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.200 kr.
Pris/m²
11.324 kr.
Pris
2.095.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
105.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
11.371 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
9.114 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,5 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
11,1
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.272 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.561 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.314 kr./md.
Antal folkeskoler
21
Gns. klassekvotient
21,5

Landejendom med he­ste­fa­ci­li­te­ter, egen sø og ca. 4 ha jord tæt på Vamdrup.

Drømmer du om en landejendom, hvor hestene kan flytte med og hvor hverdagen kan leves med højt til himlen, masser af plads og naturen helt tæt på? Så byder Holtvej 4 ved Bastrup på nogle virkelig gode rammer. Her får du en ejendom med ca. 4 ha. jord, hvoraf ca. 3,5 ha. er hegnet fold, ligesom der er stald, uden­dør­s­a­re­a­ler til at ride og jordtil­lig­gen­de omkring ejendommen - ideelt for hestefolket eller familien, der ønsker mere luft omkring sig.

Stuehuset rummer 162 m² fordelt på en funktionel planløsning i 1½ plan. I stueplan bydes du velkommen i et praktisk bryggers, hvorfra der er adgang til badeværelse, køkken og boligens opholdsrum. Køkkenet fremstår lyst og nydeligt med god arbejdsplads og en hyggelig spiseplads, og herfra er der åben forbindelse til den store stue. Stuen har et dejligt lysindfald og god plads til både spisebord og so­faar­ran­ge­ment, mens terrassedøren leder direkte ud mod haven og ter­ras­se­mil­jø­et. I stueplan finder du desuden et godt værelse med skabsplads. På førstesalen venter en rummelig fordelingsgang, fire gode værelser samt et toilet. Her er der god plads til børneafdeling, kontor eller hobbyrum - alt efter familiens behov.