Er du på udkig efter andet end butikslokale til salg i Aarhus? EDC Erhverv kan hjælpe dig med alle former for detailsager. Vi har mange års erfaring med alle typer af detailejendomme, og vi kan også hjælpe dig.
Hos os får du rådgivning, hjælp til afsøgning af markedet, hjælp med at udfærdige kontrakt og meget mere, når du vælger os som din detailsamarbejdspartner. Klik på linket og læs meget mere om, hvordan vi kan hjælpe dig med dine detaildrømme.
Butikslokaler til salg i Aarhus
På udkig efter ledige butikslokaler til salg i Aarhus? Så skal du ikke kigge meget længere. Her på siden finder du nemlig, alt du behøver for at finde den helt rigtige butik til salg i Aarhus.
Hos EDC Erhverv kan vi hjælpe dig med at finde det helt rigtige butikslokale til salg i Aarhus, der passer til dine specifikke behov. Vores mere end 20 erhvervscentre fordelt i hele landet, sikrer dig en gedigen service, uanset hvor i landet du befinder dig.
Derfor kan vi også hjælpe dig med at finde butikker til salg i Aarhus, selvom du pt. befinder dig et helt andet sted i landet. Vores kompetente mæglere samarbejder nemlig på tværs af landet, og det er til fordel for dig.
Din lokale specialist
Her kan du finde en specialist, der kan hjælpe dig med dine behov, også hvis du kigger efter butik til salg i Aarhus. Vi er repræsenteret i hele landet, og derfor kan du altid finde en kompetent mægler tæt på din placering.
Find erhvervsmæglerKontakt os
Er du interesseret i at høre mere om, hvordan vi kan hjælpe dig med at finde det rette lokale til salg i Aarhus? Måske har du behov for hjælp til afsøgning? Tøv ikke med at kontakte os og få en uforpligtende, indledende samtale.
Se lokaler til salg i Aarhus
Fandt du ikke noget?
Fandt du ikke den rette forretning til salg i Aarhus? Frygt ej! Du kan let tilmelde dig EDC Erhvervs Køber-/Lejerkartotek, hvor du får du de bedste forudsætninger for at finde det lokale til salg i Aarhus, du drømmer om. Som bruger af Køberkartoteket får du en mail, når der kommer nye butikslokaler på markedet hos os, som passer med dine ønsker. På den måde er du altid et skridt foran andre interesserede.

National mæglervirksomhed med lokalt kendskab
Vi er Danmarks største mæglervirksomhed og kender både de lokale, nationale og internationale markedsforhold. Derfor kan jeg hjælpe dig, uanset om du skal købe, sælge, leje eller udleje.
Vi hjælper med mere
Andre ejendomstyper til salg i Aarhus
Her kan du se andre ejendomstyper til salg i Aarhus. Klik på linket og se, om der skulle være en interessant ejendom til salg i Aarhus, der matcher med dine behov.
Investor Fokus Q3 2026
Ny udgave af Investor Fokus er landet. I denne udgave sætter vi fokus på den fortsatte aktivitet på det danske erhvervsejendomsmarked, hvor interessen for kvalitetsaktiver og attraktive investeringsmuligheder fortsat er solid. Du kan også læse om, hvordan Engel & Völkers Danmark med sine 15 medarbejdere er blevet en del af EDC Erhverv Poul Erik Bech, og møde Christian Metellus, der fortæller om sin start i Danmarks største ejendomsmæglervirksomhed. Derudover bringer vi en række markante handler og investeringsmuligheder fra hele landet – bl.a. salget af en boligudlejningsejendom på Frederiksberg til et trecifret millionbeløb, salget af en stor NEXT-ejendom i Glostrup, en Coop-ejendom på Vestegnen til salg for 87,5 mio. kr. samt en fuldt udlejet investeringsejendom i Næstved til 144,5 mio. kr.
- Investor Fokus
Tomme kontorlokaler er en sjældenhed i Østsjælland: Laveste kontorudbud i næsten 20 år
Den østlige del af Region Sjælland har laveste udbud af kontorer i næsten 20 år og lavest niveau i hele landet, viser data fra Ejendomstorvet.dk. Særligt moderne lokaler er efterspurgte og er kontorlokalerne i orden, har vi ingen problemer med at finde lejere, siger John Borrisholt, EDC Erhverv Poul Erik Bech Sjælland, der også fortæller om stigende lejeniveauer.
- Kontor
- Østsjælland
Første 38 rækkehuse i Vinge solgt et halvt år før indflytning – 50 nye boliger til salg og allerede halvvejs
De første 38 rækkehuse i et nyt boligområde, Bakkekvarteret, i Vinge er solgt. De nye beboere, der flytter ind i december 2026, bliver en del af et opblomstrende område med naturen helt tæt på. Salget er formidlet i samarbejde mellem EDC Projekt Poul Erik Bech og EDC Poul Erik Bech Frederikssund, som også er halvvejs med salget af de næste 50 rækkehuse i området. Ikano Bolig står bag udviklingen af Bakkekvarteret, der er et Svanemærket boligprojekt med lavt energiforbrug.
- Projekt
- Frederikssund