Butik til salg i Aarhus

Butikslokaler til salg i Aarhus

På udkig efter ledige butikslokaler til salg i Aarhus? Så skal du ikke kigge meget længere. Her på siden finder du nemlig, alt du behøver for at finde den helt rigtige butik til salg i Aarhus. 

Hos EDC Erhverv kan vi hjælpe dig med at finde det helt rigtige butikslokale til salg i Aarhus, der passer til dine specifikke behov. Vores mere end 20 erhvervscentre fordelt i hele landet, sikrer dig en gedigen service, uanset hvor i landet du befinder dig. 

Derfor kan vi også hjælpe dig med at finde butikker til salg i Aarhus, selvom du pt. befinder dig et helt andet sted i landet. Vores kompetente mæglere samarbejder nemlig på tværs af landet, og det er til fordel for dig. 

Din lokale specialist

Her kan du finde en specialist, der kan hjælpe dig med dine behov, også hvis du kigger efter butik til salg i Aarhus. Vi er repræsenteret i hele landet, og derfor kan du altid finde en kompetent mægler tæt på din placering.

Find erhvervsmægler

Kontakt os 

Er du interesseret i at høre mere om, hvordan vi kan hjælpe dig med at finde det rette lokale til salg i Aarhus? Måske har du behov for hjælp til afsøgning? Tøv ikke med at kontakte os og få en uforpligtende, indledende samtale.

Fandt du ikke noget?

Fandt du ikke den rette forretning til salg i Aarhus? Frygt ej! Du kan let tilmelde dig EDC Erhvervs Køber-/Lejerkartotek, hvor du får du de bedste forudsætninger for at finde det lokale til salg i Aarhus, du drømmer om. Som bruger af Kø­ber­kar­to­te­ket får du en mail, når der kommer nye butikslokaler på markedet hos os, som passer med dine ønsker. På den måde er du altid et skridt foran andre interesserede.

National mæglervirksomhed med lokalt kendskab

Vi er Danmarks største mæg­ler­virk­som­hed og kender både de lokale, nationale og internationale markedsforhold. Derfor kan jeg hjælpe dig, uanset om du skal købe, sælge, leje eller udleje.

EDC Erhverv Poul Erik Bech

Åboulevarden 70, 5. sal, 8000 Aarhus C

802@edc.dk87 30 99 30

Vi hjælper med mere 

Er du på udkig efter andet end butikslokale til salg i Aarhus? EDC Erhverv kan hjælpe dig med alle former for detailsager. Vi har mange års erfaring med alle typer af de­tail­e­jen­dom­me, og vi kan også hjælpe dig. 

Hos os får du rådgivning, hjælp til afsøgning af markedet, hjælp med at udfærdige kontrakt og meget mere, når du vælger os som din de­tail­sam­ar­bejds­part­ner. Klik på linket og læs meget mere om, hvordan vi kan hjælpe dig med dine detaildrømme. 

Læs mere

Andre ejendomstyper til salg i Aarhus

Her kan du se andre ejendomstyper til salg i Aarhus. Klik på linket og se, om der skulle være en interessant ejendom til salg i Aarhus, der matcher med dine behov. 

Butikslokaler

Klik her

Kontorlokaler

Klik her

Restaurant & hotel

Klik her

Lager & produktion

Klik her

Blandet bolig og erhverv

Klik her

Erhvervsgrunde

Klik her

Danmarks største skiportal flytter til topmoderne hovedsæde med kurs mod udlandet

Skisport.dk, som er landets største skiportal, er rykket til en knap 4.500 m² stor, topmoderne in­du­stri­e­jen­dom i Hammel nær Aarhus. Det sker efter vækst på især de udenlandske markeder, som virksomheden nu vil satse endnu mere på. Det nye hovedsæde vil rumme både administration og Danmarks største lager for skiudstyr med 200.000 årlige forsendelser. Salget er formidlet af industriteamet i EDC Erhverv Poul Erik Bech Aarhus, der nu skal sælge Skisports tidligere ejendom i Sabro.

  • Aarhus
  • Investering
Læs artikel

Topmoderne padelcenter sat til salg: Nu skal battet gives videre til ny ejer

Glamsbjerg Padel er netop sat til salg. Det topmoderne padelcenter er opført i 2022 og rummer fire padelbaner, flotte opholdsarealer, indbydende loungeområde, attraktive møde- og opholdsrum og om­klæd­nings­fa­ci­li­te­ter. EDC Erhverv Poul Erik Bech Fyn skal formidle salget af centeret, der er sat til salg for 12,5 mio. kr. Flere interesserede har allerede meldt sig på banen.

  • Padel
  • Fyn
Læs artikel

Kontor Fokus Q3 2026

Kontor Fokus er landet. I denne udgave sætter vi skarpt fokus på kontormarkedet, der igen viser positive takter. En stabil le­jer­ef­ter­spørgsel og et øget fokus på moderne, ener­gi­ef­fek­ti­ve ejendomme er med til at drive udviklingen. In­ve­stor­in­ter­es­sen er fortsat afdæmpet, men faldende tomgang, stabile prime-niveauer og forventninger om gradvist stigende transak­tions­ak­ti­vi­tet bidrager til en positiv udvikling. Som altid kan du også læse om kontorsager fra hele landet. Bl.a. kan du læse om det moderne og optimale kontorhus i Roskilde, SunPark Erhvervshus, der søger nye lejere. Derudover bringer vi et minitema om banksektoren, hvor en større konsolidering skaber bevægelse og nye muligheder i markedet. God læselyst!

  • Kontor Fokus
Læs artikel